Mapy turystyczne w aplikacji

15/16 sierpnia: LOTTO Poland Bike Marathon zaprasza do Stężycy

Takiego weekendu jeszcze nie było! Grzegorz Wajs i ekipa Poland Bike zapraszają miłośników jazdy na rowerach górskich na dwa dni w przepięknym ośrodku „Wyspa Wisła” w Stężycy koło Dęblina, oddalonym o zaledwie 100 km od Warszawy. To właśnie w tym wyjątkowym miejscu, na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny, w sobotę 15 sierpnia odbędą się pierwsze, a zatem historyczne Mistrzostwa Polski Amatorów MTB w Jeździe Parami, a dzień później w niedzielę 16 sierpnia wystartuje dwunasty etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon.

- Ośrodek „Wyspa Wisła” w Stężycy urzekł nas od pierwszego wejrzenia – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To jedyny w Europie wschodniej, kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny, unikatowa propozycja dla osób, które chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku i zanurzyć się w urokach natury. Idealna lokalizacja na letni relaks. Dlatego zawitamy do Stężycy na dłużej. Zapraszam całe rodziny do ośrodka „Wyspa Wisła” na wakacyjny weekend z Poland Bike 15/16 sierpnia.

Sobota 15 sierpnia będzie stała pod znakiem niezwykłej rywalizacji kolarskich duetów. Mistrzostwa Polski Amatorów MTB w Jeździe Parami zostaną rozegrane pierwszy raz. Kategorie są identyczne jak podczas niedawnych Drużynowych Mistrzostw Polski Amatorów MTB w Otwocku, czyli trzy męskie (Juniorzy, Elita, Masters) oraz Kobiety Open i Mix Open (kobieta + mężczyzna). Runda w Stężycy wyniesie ok. 15 km. Tylko elita pokona ją dwa razy.

W niedzielę 16 sierpnia przyjdzie czas na dwunasty etap LOTTO Poland Bike Marathon. Trasa została wytyczona na niezwykle zróżnicowanym i malowniczym terenie. Przebiega przez ścieżki i dukty leśne po pagórkowatym obszarze w dolinie środkowej Wisły. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (55 km), MINI (33 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

I Mistrzostwa Polski Amatorów MTB w Jeździe Parami oraz XII etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 organizowane są we współpracy z ośrodkiem „Wyspa Wisła” w Stężycy.

 

MIASTECZKO POLAND BIKE – 08-540 Stężyca, „Wyspa Wisła”, ul. Rekreacyjna 1

Sobota, 15 sierpnia – I Mistrzostwa Polski Amatorów MTB w Jeździe Parami

8.30-13.00 – zapisy w Biurze Zawodów (Miasteczko Poland Bike)

14.00 – losowanie kolejności startowej

14.30 – start kat. Juniorzy (do 18 lat) – jedna pętla – 15 km

14.45 – start kat. Masters (mężczyźni 40+ lat) – jedna pętla – 15 km

15.00 – start kat. Kobiety Open – jedna pętla – 15 km

15.15 – start kat Mix Open – jedna pętla – 15 km

15.30 – start kat. Elita (mężczyźni 19-39 lat) – dwie pętle – 30 km

17.00 – dekoracja I Mistrzostw Polski Amatorów MTB w Jeździe Parami

Niedziela, 16 sierpnia – XII etap LOTTO Poland Bike Marathon

8.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

9.00-10.30 – zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)

10.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike

11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2001-2004, sektor II – rocznik 2005-2008)

11.15 – start dystansu FAN (7 km)

12.20 – ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI

12.30 – start dystansów MAX (55 km) i MINI (33 km)

13.00 – dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.45 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Opublikowano 12 sierpnia 2015 przez admin