Wilkszyn MTB Trasa nr 1

Dodano 3 kwietnia 2019 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

143647
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.9
 • Dystans: 13,9 km
 • Przewyższenie: 21,2 m
 • Suma podejść: 42,4 m
 • Suma zejść: 30,2 m
 • Lokalizacja: Wilkszyn
To pierwsza propozycja ciekawej trasy rowerowej wokół Wilkszyna. Trasa ma ok. 14 km i jest do pokonania (bez dłuższych postoi) w ok. 1–1,5 godz. Trasa ta w 99 proc. omija drogi asfaltowe, prowadząc po wąskich leśnych ścieżkach (tzw. naturalne single), drogach polnych i leśnych.

Trasę tę najlepiej pokonywać rowerem górskim MTB na szerokich oponach 2″. Jest to trasa naturalna. W zależności od warunków pogodowych miejscami zdarzają się odcinki grząskie i koleiny. W suchych warunkach jest do pokonania na rowerze trekingowym. Nie jest to trasa oficjalna, dlatego nie jest oznakowana. Aby się nie zgubić, można pobrać plik GPS z serwisu Traseo lub na smartphone otworzyć trasę za pomocą programu Traseo (można także wydrukować). Poniżej prezentujemy opis trasy, mapę oraz film z najciekawszymi miejscami z trasy.

Zaczynamy w Wilkszynie przy Orliku, skręcamy w prawo w ulicę Leśną, a po 200 m – w lewo w las. Będziemy jechać po wąskiej leśnej drodze. Po 600 m skręt w prawo, a po kolejnych 300 m w lewo. Przed nami 250 m podjazdu pod wzniesienie zwane Lisia Jama. To jedno z dwóch wzniesień w Lesie Marszowickim. Prowadzą na nie trzy drogi, którymi można wjechać i czwarta do zjazdu (ta w kierunku Wilkszyna to pionowa ścianka do zjechania dla odważnych). My pojedziemy w prawo w kierunku Marszowic, po zjeździe w lewo wybieramy drogę bardziej na południe.

Wyjeżdżamy z lasu, polną drogą jedziemy w kierunku cmentarza na Marszowicach, przed cmentarzem skręcamy w lewo, po 300 m w prawo i dojeżdżamy do ulicy Marszowickiej, którą przecinamy i wjeżdżamy na wał przeciwpowodziowy rzeki Bystrzyca. Przed nami najciekawsze 2 km trasy. Wąska ścieżka, tzw. singiel, wzdłuż rzeki. Miejscami kręto, a czasami głowę trzeba chować nisko pod przewróconymi drzewami. Dojeżdżamy do parku w Leśnicy. Przy ulicy Średzkiej można zatrzymać się na lody, ciastko i kawę.

Jesteśmy w połowie trasy. Z parku w Leśnicy wracamy zielonym szklakiem turystycznym, po 1,4 km dojeżdżamy do parkingu leśnego przy ulicy Junackiej. Szlak prowadzi prosto, my jednak jedziemy lekko w prawo drogą leśną. To lepszy wybór, gdyż po kilkuset metrach droga schodzi się w wałem przeciwpowodziowym, na którym jest ciekawy singiel. Singiel wymaga dobrej równowagi, gdyż miejscami jest bardzo wąsko, można jednak jechać wzdłuż wału drogą. Po 300 m od parkingu skręcamy w prawo, potem mijamy wiele dróg bocznych, wybieramy tę bardziej ubitą, niezarośniętą, czyli tę prowadzącą w lewo. Ponownie wjedziemy na szlak zielony. Jeżeli pomylimy drogi, nie ma kłopotu, gdyż każda z nich połączy się ze szlakiem zielonym. Po 2,6 km od parkingu dojeżdżamy do prostopadłego skrzyżowania utwardzonych dróg leśnych, na którym skręcamy w prawo, aby po 200 m ponownie dojechać do przewyższenia Lisia Jama.Tym razem wjedziemy na wzniesienie wjazdem od strony wschodniej, jadąc prosto zjedziemy od strony zachodniej, potem w prawo i po 300 m w lewo. Leśna ścieżka doprowadzi nas do miejsca startu.

Jeżeli powyższy opis nie zachęcił Cię do wyjścia na rower i pokonania tej trasy, zapraszamy do oglądnięcia filmu z najciekawszymi miejscami trasy https://youtu.be/AgZHKaTmucc

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.