category-icon

Lasy Obornik Śląskich - szlakami: Wilków, Wrzosowym i Jodłowym

81 km
5 h 43 min
684 m
Polska, dolnośląskie, Wrocław

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-05-07
Polska, dolnośląskie, Wrocław
category-icon
81 km
684 m
688 m
Łatwy
5 h 43 min
5/6
Druga wycieczka z cyklu "Kręcę się bez celu po obornickich lasach trasami Leśnych Szlaków Rowerowych". Tym razem na pierwszy ogień poszedł brązowy szlak "Wilków", do którego z Wrocławia dotarłem przez Szymanów i Ozorowice. W lesie za tą miejscowością, jest kilka piaszczystych odcinków - ku przestrodze właścicieli bardzo cienkich opon. Generalnie, szlak brązowy jest najbardziej "terenowy" ze wszystkich Leśnych Szlaków Rowerowych. Przynajmniej jego północna część, prowadząca przez Płaski Szczyt.
Jadąc przez Wilczyn dotarłem do Obornik Śl. gdzie przy stacji kolejowej "przepiąłem" się na szlak zielony (a właściwie na szlaki, bo do Jar dzieli on drogę z pozostałymi trzema).
Za Jarami ruszyłem trasą niebieską, na Rościsławice i dalej. Szlak jodłowy jest chyba najmniej terenowy ze wszystkich. Prowadzi (w kierunku Radeczy) leśną, utwardzoną drogą; z powrotem zaś - asfaltem. Rzekłbym szybkościowy odcinek.
W Jarach odbiłem w prawo, na szlak "Wrzosowy" (zielony). Potem Oborniki Śl.; szlak brązowy i południowa część jego pętli (zdecydowanie o mniej wyboistej charakterystyce). Powrót do domu po śladach.
Co do oznakowania szlaków, to ono nie jest najlepsze. Trzeba być czujnym, rozglądać się... Albo lecieć po GPS-ie. Jeśli komuś zależy na przejechaniu opisanych szlaków, oczywiście. Jeśli ktoś chce odpocząć od zgiełku i "zgubić" się w lesie, to okazję LSzR taką dają.
Co do roweru, to cokolwiek o zacięciu terenowym (oczywiście, głównie chodzi o zacięcie samego jadącego...).

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wzgórza Trzebnickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wzgórza Trzebnickie

Mapa "Wzgórza Trzebnickie" obejmuje obszar od Wrocławia do Żmigrodu oraz od Brzegu Dolnego do Oleśnicy. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°41’ - 17°22’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°09’-51°26’ szerokości geograficznej północnej. Na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście oraz każdej osobie poruszającej się wg tej mapy. W miejscowościach opisano nazwy ulic . Są tu przebiegi wszystkich szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, opisano na nich odległości - co pozwoli zaplanować wycieczkę. Miejsca szczególnie warte odwiedzenia zaznaczono żółta ramką. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic z cięciem co 5 m.

Dolina Baryczy. Część wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część wschodnia

Mapa wschodniej części Doliny Baryczy obejmuje obszar od Radziądza do Antonina. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°58’ - 17°55’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°15’-51°40’ szerokości geograficznej północnej. Mapa została zaktualizowana w terenie. Na mapie zostały zaznaczone wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne z podaniem ich długości. Mapa zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz jako ciekawostkę gniazda bocianie.

 

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Miejscowości na trasie