category-icon

Kuźnia – Nędza – Turze – Kuźnia

15 km
44 m
Kuźnia Raciborska

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-04-07
Kuźnia Raciborska
category-icon
15 km
44 m
46 m
Łatwy
4.3/6
Mało czasu na rower więc i trasa musiała być krótka stąd decyzja na trasę Kuźnia – Nędza – Turze – Kuźnia. Ruszam z parkingu koło szkoły. Jadę w dół wzdłuż działek. Skręcam w lewo i dalej jadę wzdłuż działek szutrową ścieżką przez kolejne kilometry. Na skrzyżowaniu
Skręcam w prawo. Ścieżka szutrowa jest szeroko jak „autostrada”.
Z lasu wyjeżdżam koło szkółki kontenerowej. Szutrowa droga zamienia się w asfaltową. Na kolejnym skrzyżowaniu
Jadę prosto przez skrzyżowanie i kawałek za kapliczką po lewej skręcam w prawo. Asfaltem pośród domów docieram do granicy lasu. Asfalt zamienia się w ścieżkę szutrowo-piaskową
Kręcąc korbą po leśnej ścieżce docieram do kolejnego skrzyżowania.
Gdzie skręcam w lewo. Pokonuje przejazd kolejowy i wyjeżdżam nad „jeziorem” jakie powstało dzięki działalności kopalni piasku. (Tutaj mapa wskazywała trasę prosto. Aby tak się przemieszczać musiałbym zamienić rower na kajak).
Skręcam w lewo w ścieżkę za drzewami i wałem ziemnym
Teraz jadę bardziej na czuja i po śladach kół. Po lewej stronie jest rów i kawałek dalej wał za którym znajdują się stawy. A po prawej stronie widać piaskownię w całej okazałości. Docieram do mostu. Tutaj można wybrać trasę i pojechać z mostu dalej w stronę miejscowości Turzę i tam wybrać jeszcze inny cel podróży. Ja będąc na moście zdecydowałem się pojechać po wale w prawo. Po drodze miałem towarzystwo.
Po drodze mijam „magiczną sztuczkę – jest, znika i pojawia się w innym miejscu” – potok. Jadąc nadal po wale mijam łączenie rzek, wodospady.

Wyjeżdżam na moście pomiędzy Siedliskami i Turzem. Tutaj skręciłem w prawo i kierowałem się w stronę Kuźni Raciborskiej. (Jak to zwykle bywa są dwa wyjścia, można pojechać w lewo i dalej zwiedzać). Przejechałem całe Siedliska. Pokonałem przejazd kolejowy. Ulicą Topolową wjechałem do Kuźni Raciborskiej. Na łuku drogi na wysokości krzyża po lewej stronie skręcam w prawo. Jadę przed siebie. Na skrzyżowaniu skręcam w lewo. Kolejną krzyżówkę pokonuje prosto. Jestem blisko startu wycieczki. Skręcam w lewo na skrzyżowaniu na którym już byłem podczas dzisiejszej wycieczki. Docieram do miejsca startu wycieczki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.

Miejscowości na trasie