category-icon

KOSOROWICKIE JEZIORKA

34 km
32 m
Opole
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-08-18
Opole
category-icon
34 km
32 m
32 m
Łatwy
5.7/6
Kosorowickie jeziorka – ciekawe miejsce o którym troszkę słyszałem i w końcu się tam wybrałem. W trasę ruszamy w Rynku. Mając za plecami Ratusz skręcamy w prawo w ul. Krakowską, docieramy do Placu Wolności gdzie skręcamy w lewo w ulicę Ozimską. Najbliższe km podążamy wzdłuż tej drogi aż docieramy do Stacji Paliw, gdzie kawałek za nią skręcamy w prawo w ulicę Tysiąclecia.

Główna droga prowadzi łukiem w prawo. Teraz przemieszczamy się ul. Grudzicką. Pokonujemy przejazd kolejowy, ulicą Morcinka docieramy do ulicy Strzeleckiej, gdzie skręcamy w lewo. Kolejne skrzyżowanie w prawo, w stronę dzielnicy Malina. Z ulicy Groszowickiej mocno skręcamy, jakbyśmy chcieli zawrócić skręcamy w lewo w ulicę Podlesie. Asfaltową drogą przejeżdżamy pomiędzy dwoma jeziorkami. Ulicą Olimpijczyków docieramy do skrzyżowania z ulicą Teligi. W lewo, kawałek jedziemy tą ulicą i skręcamy w prawo w ul. Gagarina. Koniec jazdy asfaltem. Teraz towarzyszyć będzie Nam szuter. Musimy pokonać niebezpieczny punkt na trasie czyli tory kolejowe. Kiedyś był przejazd, aktualnie został zlikwidowany. Po drugiej stronie torów skręcamy w lewo (szlak św. Jakuba)

Kręcimy korbą przed siebie. Po drodze mijamy Punkt Pamięci.

Trasa prosta i równa. Wśród drzew docieramy do miejscowości Kosorowice. Wyjeżdżamy na asfalt, którym docieramy do głównej drogi. Skręcamy w prawo. Przejeżdżamy kawałek, skręcamy w prawo. (Główna droga prowadzi łukiem w lewo). Droga asfaltowa zmienia się w szutrowo-piaskową. Docieramy do celu – Kosorowickie jeziorka wokół Nas. Część nich jest ogrodzonych ale i tak można dostrzec ich „mieszkańców”


a można nawet trafić na „podwodny las”

Jeśli pozwiedzamy już jeziorka wracamy na szlak i szukamy powrotu. Pomiędzy jeziorkami znajdujemy takie skrzyżowanie

Z szerokiej drogi, która po lewej stronie i prawej ma jeziorka jedziemy prosto w węższą prowadząca wśród pól. Kolejne kilometry przemieszczamy się wśród pól. W oddali po lewej mamy tory kolejowe. A przed widzimy las do które docieramy i skręcamy w lewo. Na kolejnym rozwidleniu skręcamy w prawo
Ścieżka skręca w prawo i teraz mamy po swojej lewej stronie tory kolejowe a po prawej las. Na wysokości osiedla przy stacji kolejowej po lewej stronie torów kolejowych. Po prawej stronie (troszkę musimy głębiej zjechać ze ścieżki) mamy kolejne jeziorka.
Ścieżką przejeżdżamy przez tory kolejowe. Kawałek za przejazdem skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do głównej drogi skręcamy w prawo. Teraz przemieszczamy się wzdłuż ulicy Oświęcimskiej. Na rozwidleniu skręcamy w lewo. Skręcamy w prawo i zaraz w lewo w stronę Kościoła. Koło niego skręcamy w lewo i cały czas przed siebie. Przemieszczamy się pomiędzy domami docieramy do pól. Po naszej lewej mamy Odrę. Przejeżdżamy koło wysypiska. Z ulicy Podmiejskiej na wysokości pierwszych domów po lewej skręcamy w lewo. U podnóża kąpieliska Bolko skręcamy w lewo i teraz ścieżką z kostki brukowej jedziemy aż do centrum Opola. Początkowo po swojej lewej mamy Odrę. Następnie Kanał Młynówki. Wyjeżdżamy koło Komendy Policji. Skręcamy za nią w prawo. Docieramy do ulicy Krakowskiej, tutaj w lewo i cały czas prosto przez Plac Wolności docieramy do miejsca startu wycieczki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Opole
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Opole

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Kraina Dinozaurów
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kraina Dinozaurów

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto skamienieliny dinozaurów, na bazie tych wykopalisk utworzono „Park Krasiejów” z wieloma atrakcjami. Przez środek tego terenu przepływa rzeka Mała Panew – świetna do uprawiania kajakarstwa. Obszar ten jest bogaty w ciekawe zakątki, obiekty przyrodnicze i turystyczne. Zaznaczono wszystkie szlaki : piesze, rowerowe , konne i kajakowe.
Mapa została przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych, nie ma odpowiednika w wersji papierowej.

Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Bory Niemodlińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Niemodlińskie
Mapa "Bory Niemodlińskie" obejmuje obszar: Opole, Krapkowice, Głogówek, Korfantów, Lewin Brzeski, Popielów. Treść kartograficzna zawiera cenne informacje dla rowerzystów i piechurów, zabytki, kościoły, kapliczki oraz wszystkie informacje przyrodnicze: numery oddziałów leśnych, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary natura 2000.
Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Miejscowości na trasie