Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Wrocław trasa łatwa

Dodano 20 kwietnia 2022 przez plik GPX
Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem - Wrocław trasa łatwa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

244518
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower turystyczny
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 17,0 km
 • Przewyższenie: 17 m
 • Suma podejść: 220 m
 • Suma zejść: 216 m
 • Lokalizacja: Wrocław
1389037
Cypel na Wyspie Opatowickiej
Zachodni koniec wyspy, skąd od Odry oddziela się Kanał Opatowicki. Spokojne, pełne przyrody miejsce. Nieopodal znajduje się charakterystyczna Estrada Opatowicka - dawne miejsce koncertów i pikników, a także łąki na wyspie.
1389044
Aleja starych dębów
Bardzo widokowy fragment drogi, stare dęby robią szczególne wrażenie przy zachodzącym słońcu.
1389045
Cypel z widokiem na Mosty Warszawskie
Północno-zachodni kraniec Wielkiej Wyspy. Widokowe miejsce, dobre na odpoczynek.
1389046
Most Bartoszowicki
Zapewniający przejazd między Swojczycami a Wielką Wyspą most jest najwęższym mostem Wrocławia, a zarazem jednym z bardziej klimatycznych.
Szlak obiega tereny wrocławskiej Wielkiej Wyspy - najbardziej zielonej części miasta. Trasa przebiega po terenach płaskich, głównie szutrowych wałach oraz ścieżkach rowerowych, poza Wyspą Opatowicką, na której znajdują się jedynie leśne ścieżki. Przejezdna rowerem każdego typu, poza szosowym, przez co szlak będzie dobrym pomysłem na spokojne, słoneczne popołudnie samemu lub rodzinnie.

Na trasie miniesz wiele zabytkowych budynków, bogate przyrodniczo tereny, odpoczniesz w zaciszu Wyspy Opatowickiej oraz przy odrobinie szczęścia spotkasz małpy i inne zwierzęta widoczne z wałów za Zoo. Po drodze dostępnych jest sporo miejsc na odpoczynek, zarówno kameralny jak i na leżaku w kawiarni. Trasa ma początek na Moście Szczytnickim, jednak jako że ma charakter pętli to możliwe jest zaczęcie z dowolnego punktu.
-----------------------------------------
Trasa brała udział w akcji Jack Wolfskin #podzielsięszlakiem w 2022 roku, użytkownicy Traseo mogli przejechać wyznaczoną trasę i odebrać nagrodę. Akcja zakończona, zapraszamy w przyszłości!
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
gabbihp
12 czerwca 2022 gabbihp napisał:
fajna wycieczka ! dzięki za podzielenie się trasą :)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta