Mapy turystyczne w aplikacji

Wybierasz się w zagraniczną podróż samochodem? Sprawdź, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne

Polacy coraz chętniej podróżują za granicę, wybierając samochód jako wygodny środek transportu. Przed wyjazdem warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, w tym także dotyczących ubezpieczenia pojazdu. Nie zawsze standardowa polisa OC obejmuje kraj docelowy. W takiej sytuacji koniecznością wydaje się wykupienie ubezpieczenia podróżnego.

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by stać się sprawcą zdarzenia drogowego za granicą. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy kraj ma swoje przepisy i regulacje, podstawowe polskie ubezpieczenie OC może być niewystarczające. Co prawda sporym ułatwieniem jest fakt ujednolicenia przepisów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej, aczkolwiek w wielu przypadkach istnieją pewne wyłączenia i wyjątki.

Niezbędne OC i Zielona Karta

Wybierając się w podróż samochodem za granicę, warto sprawdzić, gdzie będzie obowiązywało ubezpieczenie OC. Jest ono honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz w kilku państwach niebędących częścią Wspólnoty, tj. Andora, Norwegia, Serbia, Szwajcaria, Rumunia.

Natomiast wybierając się w podróż do takich krajów jak: Albania, Białoruś, Czarnogóra, Iran, Macedonia, Izrael, Bośnia i Hercegowina, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina, Maroko, Mołdawia, należy zabrać ze sobą tzw. Zieloną Kartę. Jest to dokument potwierdzający ważność posiadanego OC, dzięki któremu ubezpieczyciel pokryje szkody w razie spowodowania kolizji na terenie któregoś z wyżej wymienionych krajów.

Ważne ubezpieczenie podróżne assistance

Wybierając się w zagranicą podróż, warto pomyśleć o wykupieniu specjalnej polisy. To ubezpieczenie, którego zakres trwania można dowolnie modyfikować, uwzględniając czas pobytu poza granicami kraju.

W zależności od oferty firmy ubezpieczeniowej, takie ubezpieczenie może obejmować okres ochrony odpowiadający okresowi przebywania poza granicami kraju. Najczęściej polisę wykupuje się na okres: 7 dni, 15 dni, 30 dni, a nawet na 12 miesięcy.

Ubezpieczenie podróżne warto wykupić, by:

  • uniknąć finansowego obciążenia w razie spowodowania stłuczki,
  • uzyskać dostęp do opieki medycznej,
  • uzyskać wsparcie przy organizacji noclegu dla kierowcy i pasażerów (łącznie z opłaceniem noclegu),
  • móc odholować pojazd bez ponoszenia dodatkowych kosztów,
  • mieć dostęp do pomocy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu,
  • uzyskać samochód zastępczy.

Przebywając w obcym kraju, znacznie trudniej jest we własnym zakresie zorganizować profesjonalną i szybką pomoc w razie zdarzenia drogowego. Trzeba bowiem znać odpowiednie numery telefonów, a i koszty pomocy bywają nawet kilkakrotnie wyższe niż te obowiązujące w Polsce.

Ubezpieczenie podróżne pozwala spokojnie i komfortowo podróżować – bez obawy o finansowe skutki nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. To niezwykle ważne – szczególnie za granicą, dlatego koniecznie warto ubezpieczyć siebie i pasażerów przed daleką podróżą.

Opublikowano 26 maja 2017 przez admin