Mapy turystyczne w aplikacji

Weekend w Wenecji samolotem

Wenecja, mimo upływu lat, to z pewnością jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Bo, czy nie ma bardziej romantycznych okoliczności na świętowanie rocznicy, śluby, czy zaręczyn, czy długi rejs gondolą? Choć Wenecja z racji swojego położenia kojarzy nam się głównie z wodą, to prócz jej charakterystyki posiada wiele innych, równie pięknych, jak i historycznych zabytków, które po prostu warto zobaczyć. A wśród nich znajduje się między innymi: Bazylika Św. Marka, Plac Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Prokuracje, Kanał Grande, Bazylika Santa Maria, della Salute, Dzwonnica Św. Marka, Kościół San Giorgio Maggiorie, czy most Rialto. W samej Wenecji znajduje się również maleńka wysepka zwana Lidą.

Dla wielu jednak wystarczającym powodem do zachwytu może być również sam spacer uliczkami tego ponadczasowego, włoskiego miejsca.

Patrząc na te wszystkie zakątki mogłoby się wydawać, że nie ma możliwości, by móc to wszystko zobaczyć w jeden weekend. Okazuje się jednak, że wszystko jest kwestią dobrej organizacji, gdzie przeprowadzimy Was przez nią krok po kroku, tak jak uliczkami urokliwej Wenecji.

Po pierwsze transport

Czyli w tym przypadku najlepiej jest lecieć samolotem. Bowiem z samej Warszawy samolot dociera na miejsce już po niespełna trzech godzinach. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy mieszka w Warszawie. Weźmy jednak pod uwagę mieszkańca Wielkopolski, który pociągiem może dojechać do Warszawy w trzy godziny (warto zadbać o bilety ulgowe), następne trzy godziny to lot samolotem i w ciągu raptem sześciu godzin zastępujemy podróż, która autokarem wynosiłaby minimum kilkadziesiąt godzin. Oczywiście jeśli mamy możliwość dojazdu do Warszawy samochodem, autostradą, to sprawa wygląda jeszcze lepiej.

Biura podróży dbają o wszystko

A zatem nie tylko o transport. Dobre biuro podróży jak wiemy dba również o odpowiedni hotel, z wyżywieniem. Najwięcej ofert jest na zakwaterowanie ze śniadaniem. Dla wielu osób jest to w zupełności wystarczające. Współczesny standard hotelu, to śniadania w formie szwedzkiego stołu. Ponadto powiedzmy sobie szczerze, jeśli decydujemy się na weekend w Wenecji, to nie po to, by przesiedzieć w hotelu, a po to, by z pięknych, wyżej wymienionych zabytków móc zobaczyć jak najwięcej. Nie mówiąc już o tym, że zjedzenie włoskich przysmaków popijając je tamtejszym winem może być dodatkową atrakcja pobytu w tym miejscu.

A co z ceną?

Jeśli chodzi o weekend w Wenecji, to warto poszukać w internecie tanich lotów. W wielu przypadkach mamy podróż za 200 zł w obie strony (Kraków). Oczywiście cena biletu może być różna w zależności chociażby od tego, ile osób leci, czy lot jest z przesiadką, istotna jest również dopłata za ewentualny nadbagaż. Przykładowo z Wrocławia koszt biletu to około 700 zł, z Poznania 730, z Rzeszowa 845 zł, z Gdańska 644 zł, a z Bydgoszczy około 820 zł. jczęściej do Wenecji udają się małżeństwa, bądź pary.

Internet kluczem do wszystkiego

I to zarówno pod względem samych informacji o miejscowości, w tym jej najważniejszych zabytkach, jak i całej logistyki związanej z podróżą i zakwaterowaniem. To właśnie on-line możesz dokonać pełnej rezerwacji z jej najdrobniejszymi szczegółami jak: miejsce wylotu, ewentualne przesiadki, długość wycieczki, standard hotelu, forma wyżywienia. W przypadku obecności dzieci warto też określić nie tylko ich ilość, ale i wiek. Warto też zaznaczyć, że czy dana oferta jest typu last minute, ofertą dnia, czy na przykład super promocją. Tego typu serwisy przede wszystkim w szybki sposób potrafią wyszukać najlepsze oferty dotyczące wyjazdu do Wenecji z automatycznym wyszukaniem najlepszych hoteli.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Właśnie za pośrednictwem internetu warto przede wszystkim porównać koszty poszczególnych lotów i tym samym wybrać najkorzystniejszą opcje. W samej Wenecji natomiast znajdują się dwa lotniska. Pierwsze, to Wenecja Marko Polo, które położone jest 12 kilometrów na północ od centrum Wenecji. Druga możliwość to port lotniczy Treviso. Ten port położony jest 3 kilometry na południowy zachód od Treviso i 20 kilometrów od Wenecji.

http://www.matimpex.pl/Wenecja.html

Opublikowano 19 października 2016 przez admin