Mapy turystyczne w aplikacji

Traseo.pl europejskim przykładem najlepszych praktyk mobilnych w turystyce

Portal Traseo.pl zostanie zaprezentowany na arenie europejskiej jako modelowy przykład najlepszych praktyk wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne w sektorze turystycznym. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego przedstawi Traseo podczas międzynarodowej konferencji w Vigevano organizowanej przez włoski Region Lombardia w dniach 28-29 czerwca 2012 r.

Konferencja jest organizowana w ramach europejskiego projektu e-CReATE „Szlaki kulturowe – przedsiębiorczość i usprawnienie technologiczne”, w którym biorą udział partnerzy z takich krajów jak: Niemcy, Francja, Włochy, Węgry, Portugalia, Norwegia, Irlandia, Hiszpania oraz Polska. „Międzynarodowi partnerzy e-CReATE wybrali Traseo.pl z wielu projektów realizowanych w Polsce w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka” – mówi Tomasz Ostrowski, pomysłodawca Traseo.pl i prezes Amistad Group. „Brano pod uwagę m.in. innowacyjność portalu i aplikacji, uniwersalność i możliwość przetransferowania modelu do innego regionu czy kraju Europy” – dodaje.

Traseo.pl to serwis i aplikacja dla pasjonatów aktywnego trybu życia i podróży, miłośników map i systemów GPS w turystyce. Jest to bogaty zbiór gotowych pomysłów na trasy zwiedzania dla turystów pieszych i rowerowych, motocyklistów, kajakarzy, żeglarzy, narciarzy, etc. Traseo.pl, dzięki aplikacjom mobilnym na platformy iOS, Android, Java i Blackberry, umożliwia w bardzo prosty sposób rejestrowanie i publikowanie zapisów swoich śladów GPS na mapie, czyli tworzenie tras – propozycji wycieczek wraz z opisem, zdjęciami i ciekawymi miejscami po drodze. Internauci dodali na stronie 8 tysięcy tras, a społeczność Traseo liczy już blisko 10 tysięcy użytkowników.

Celem projektu e-CReATE jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw zorientowanych na usługi turystyczne realizowane przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Projekt koncentruje się na promocji przedsiębiorczości, diagnozie, ocenie i rozpowszechnianiu najlepszych praktyk w zakresie implementacji technologi ICT w sektorze turystycznym na szlakach kulturowych. Liderem projektu jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Transportu z niemieckiego landu Saksonia, a polskim partnerem Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG IVC Innovation & Environment Regions of Europe Sharing Solutions.

 

 

 

Opublikowano 27 czerwca 2012 przez admin