Mapy turystyczne w aplikacji

Spotkania Klubu Szalonego Podróżnika – Poznań i Warszawa

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy Was na kolejny sezon z podróżami z Klubem Szalonego Podróżnika. Wpierw udamy się „Tandemem przez Azję” wraz z Karoliną i Aleksandrem Klają, gdzie główną ideą wyprawy było przejechanie z Polski na kraniec Azji, czyli do Singapuru, na starym składanym tandemie Rometu. Z Tokio wsiedli w samolot do Hong-Kongu, bo Japonia robiła się już nieprzyjemnie zimna (był koniec grudnia). Z Hong-Kongu wjechali do południowych Chin, gdzie skierowali się do Guilin, znanego z charakterystycznych wapiennych górek występujących tam w dużych ilościach. Dalej przez kraje południowowschodniej Azji, Wietnam, Laos i Kambodżę, dotarli do Tajlandii i przez Malezję do Singapuru, celu wyprawy. Z Singapuru wybrali się jeszcze na indonezyjską Sumatrę, by przekroczyć równik i znaleźć się na południowej półkuli.

A następnie powędrujemy wraz z Damianem Wolf Wagabundą i jego autorskim filmem dokumentalnym „181- Samotnie przez Amerykę Południową”. Film o samotności, przeciwnościach losu, przemyśleniach nad sensem życia, obcowaniu z piękną naturą, życzliwych ludziach, szczęściu, smutku i wolności – nauka bycia z samym sobą i Bogiem. Pochwała czystego życia (hiszp.: pura vida) – nie pogoni za pieniędzmi, lecz pogoni za marzeniami.

Wędrówka przez nieznany kontynent i zakamarki własnej duszy. Odkrywanie własnych granic i nauka przebywania tylko ze sobą. Doświadczanie opieki Boga i serdeczności obcych ludzi. Po prostu życie z dnia na dzień, nie wiedząc co się wydarzy nazajutrz.

Szalony Podróżnik zaprasza też do Warszawy. Tym razem zapraszają wspólnie ze Sklepem Wloczykija.pl. Zaproszeni goście podzielą się z nami swoimi wrażeniami, doświadczeniami, a przede wszystkim przygodami z podroży do dalekich Chin i trochę bliższej nam Islandii. O swojej spontanicznej wizycie w Państwie Środka opowiedzą Anna i Katarzyna Karpa, niecodzienny duet podróżniczy mamy i córki.

Do Islandii natomiast zabierze nas ze sobą chemik-analityk Edyta Siedlecki – Travelerka, a także laureatka konkursu National Geographic TRAVELER pt. “Tanie podróżowanie, 15 wypraw za 1500 zl”.

Daty do zapamiętania:
4 października, Poznań
12 października, Warszawa

Opublikowano 23 września 2014 przez admin