Mapy turystyczne w aplikacji

Silver Run 2017

Zawody charytatywne w biegach górskich.Silver Run to cykl zawodów charytatywnych w biegach górski na krótkich i długich dystansach. Nazwa biegu ma swoją genezę od miejsca pierwszej edycji biegu, rozegranego w Srebrnej Górze na terenie G. Sowich. Zawody to świetna zabawa i idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem po górach, oraz sprawdzenie własnej kondycji fizycznej nie tylko dla osób regularnie trenujących biegi górskie.

Jeśli biegasz rekreacyjnie to Silver Run w krótszych dystansach np. 5 km, 12 km w górskiej scenerii i powietrzem jest właśnie dla Ciebie. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy polecamy odpowiednio dłuższe dystanse; 21 km i 42 km jako ogólnorozwojowa, ciekawa forma treningu w unikalnym krajobrazie Gór Sowich i Bardzkich, wzbogacona o współzawodnictwo.

Zawody Silver Run odbywają się w świetnej atmosferze, każdy uczestnik pomaga w zdobyciu funduszy na darmowe zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży z Wrocławskich  domów dziecka. Wspólna pomoc i możliwość rywalizacji z innymi zawodnikami, buduje więzi współzawodnictwa, zapewniając świetną zabawę. Zawody to też okazja do odwiedzenia atrakcji regionu malowniczego miasta Bardo i unikatowego zabytku Twierdzy Srebrna Góra. Zawody organizowane są przez Polską Fundację Wychowania Fizycznego, to wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem w charakterze biegowych form ruchu.

Udaną zabawę gwarantuje rywalizacja na czterech dystansach; 5/12 km i 21/42 km z nagrodami dla najszybszej trójki męskiej i damskiej wśród uczestników. Miejscem rozgrywania zawodów są Góry Bardzkie i Góry Sowie, gdzie czyste powietrze dostarcza startującym dodatkowych sił, w czasie pokonywania trasy graniami szczytów górskimi i dolinami. Trasy z Silver Run są wytyczane po pieszych szlakach turystycznych,duktach górskich do transportu drzewa i trasach rowerowych MTB, co zapewnia ekspozycję walorów krajobrazowych tego pasma Sudetów Środkowych. Z roku na rok organizujemy nowe edycje, zapraszamy serdecznie na zawody Silver Run 2017.

Najbliższa edycja już 22 kwietnia, a więc tuż po Świętach! Biegaczy gościć będzie Twierdza Srebrna Góra, gdzie będą mieli do wyboru trzy długości tras:

12 km:

21 km:

42 km:

Więcej informacji na stronie Organizatora.

Opublikowano 13 kwietnia 2017 przez admin