Mapy turystyczne w aplikacji

Podróżuj z biurem Apter

Biuro Podróży Apter – jedno z pierwszych i przez długi czas jedyne biuro podróży w Żywcu, które w taki właśnie sposób organizowało trekkingi w górach Europy. Wraz z zespołem przewodników i pilotów biuro wciąż pracuje nad organizacją imprez górskich, dostępnych dla każdego. Wyjazdy w góry zorganizowane są tak, aby miejsca dotąd trudno dostępne dla turysty, zajmującego się na co dzień bardzo różnorodną pracą zawodową, stały się łatwe do odwiedzenia i bezpieczne.

_______________________________________________________

Toskania – Val d’Orcia i Archipelag Toskański

Na południe od Sieny po szczyt Amiata rozciąga się niezwykła dolina – Val d’Orcia. Pomiędzy winnicami, na wzgórzach, położone są średniowieczne klasztory i miasteczka wpisane na listę UNESCO: Montepulciano, Pienza, San Quirico, Montalcino. W okolicach Asciano i Monte Olivieto rozciaga się osobliwość przyrodnicza – pustynia toskańska, Crete Senesi, zaś dnem doliny, wije się średniowieczna droga pielgrzymkowa, Via Francigena.  W pobliżu wybrzeża rozciąga się Archipelag Toskański z wyspą Elba. Walorów tej części Toskanii nie sposób przecenić. Podczas naszej wycieczki będziemy wędrować, zwiedzać, kąpać się w morzu, pić wino…

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Toskania i Liguria

Pomiędzy Genuą a Pisą ciągnie się najatrakcyjniejszy na Półwyspie Apenińskim pas wybrzeża: mały półwysep Portofino z uroczymi zatoczkami, Park Narodowy Cinque Terre wpisany na listę UNESCO, kamieniołomy Carrary. Tuż przy morzu wznoszą się na wysokość prawie 2 tyś. metrów Alpy Apuańskie. Podróż w głąb lądu prowadzi do stolicy regionu Florencji a ciągnąca się dalej dolina Chianti, to raj miłoscików wina i tradycyjnej kuchni toskańskiej. Nasza wycieczka to połączenie wędrówki, panoramicznych rejsów, smaków wina i pecorino…

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Wulkany Włoch, Sycylia, Wyspy Liparyjskie

Wyspy Liparyjskie to jedyne w Europie miejsce, gdzie można zajrzeć w krater plującego ogniem wulkanu. Tym cudem jest Stromboli – wulkan, który od setek lat wybucha regularnie co 20 minut. Dwie godziny drogi statkiem od Stromboli zadziwia kolejna wyspa – Vulcano. Jest to miejsce, gdzie, wg wierzeń starożytnych znajdowała się kuźnia Hefajstosa. Turyści wchodzący na szczyt ogrzewają nogi w oparach siarki. Atrakcjami tej wycieczki jest również wejście na Wezuwiusz i Etnę, zwiedzanie Neapolu,Taorminy, Syrakuz i Palermo oraz rejs po Morzu Śródziemnym.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Skandynawia – góry, fiordy, lodowce

Skandynawia skupia na swym obszarze wszystko, co naj…: największy lodowiec kontynentalnej Europy Jostedalsbreen, najpiękniejszy fiord świata Geiranger, najwyższy szczyt Europy za kręgiem polarnym Kebnekaise, najpiękniejszy archipelag świata, Lofoty, najstarszy lud autochtoniczny Europy, lud Saami. Podróż przez półwysep to podróż przez najstarsze góry Europy, Góry Skandynawskie. Wszystkie te atrakcje ogladąmy podczas dnia polarnego, gdy słońce nie zachodzi za linię horyzontu.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Andaluzja i Sierra Nevada

Góry Betyckie. Czy ktoś wie, gdzie to jest? A to przecież po Alpach najwyższe góry Europy. Najwyższy szczyt, Mulhacen w grupie Sierra Nevada, ma prawie 3500 m n.p.m. Ośnieżony przez większość roku masyw, znajduje się zaledwie 200 km od brzegów Afryki. A wokoło słoneczna Andaluzja: Granada z Alhambrą, Kordoba, Sewilla, Kadyks, Gibraltar.  W czasie wycieczki wchodzimy na Mulhacen, zwiedzamy Alhambrę i pozostałe miasta, wschłuchujemy się w rytmy Flamenco, kąpiemy się w morzu nad Cieśniną Gibraltarską.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Dolomitach – trzy propozycje

Dolomity zachwycają wszystkich. Chyba nie ma w Europie gór, których barwy byłyby tak fantasyczne i coraz to inne, w zależności od pory dnia i pory roku.

Łatwo poddające się erozji skały Dolomitów przybierają niezwykłe formy.

Turysta jest tu wszechstronnie zaopiekowany. Schronisk jest bardzo dużo, prowadzą do nich bardzo zróżnicowane pod względem trudności szlaki turystyczne. My zapraszamy w rejon najwyższych szczytów i najpiękniejszych form skalnych: Marmolada, Civetta, Sella, Sesto, Brenta…

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking w Alpach Walijskich: Haute Route w dwóch wariantach: łatwym i trudnym

Zboczami Alp Walijskich, ponad Doliną Rodanu, przez wysoko położone przełęcze, przebiega najbardziej pożądana trasa turystyczna Europy – Haute Route. Wytyczyli ją w XIX w członkowie Brytyjskiego Klubu Alpejskiego. Cała trasa wiedzie z Chamonix do Zermatt. Turyści przemierzają ja latem i zimą. Ma wiele wariantów. My zapraszamy na wariant turystyczny, łatwy – dla każdego wędrowca i wariant wysokogórski, wymagający bardzo dobrej kondycji i użycia czekanów i raków. Proponujemy noclegi w wysoko położonych, górskich schroniskach, nawet powyżej 3000 m n.p.m.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Trekking na Korsyce – szlaki Mare e Monti i GR20

Korsyka – granitowa wyspa, jest niezwykła pod każdym względem.

Wybrzeża urozmaicają wysokie klify, wśród których poprowadzono fascynujące szlaki turystyczne – Mare e Monti. Wnętrze wyspy zajmuje długi łańcuch skalistych i trudnych gór, w których poprowadzono słynny GR20. Schroniska nie rozpieszczają, ludzie są zamknięci w sobie i nieufni, ceny bardzo wysokie. Ale warto ponieść każdy trud, aby odwiedzić to jedyne w swoim rodzaju miejsce.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Przejście kondycyjne – Tatry

Tatry to dobre miejsce na trekking, gdy nie mamy zbyt dużo czasu. Tutaj możemy również sprawdzić się przed dalszymi wyprawami, wzmocnić kondycję, odpocząć.

Szlaki po polskiej i słowackiej stronie dają wiele możliwości. Wiosną zapraszamy do Doliny Chochołowskiej, na przejście fragmentami grani głównej, a jesienią Tatry Słowackie na przejście przez wysokie przełęcze.

Zobacz więcej

_______________________________________________________

Picos de Europa i droga do Santiago

Wędrówkę do Santiago de Compostela rozpoczynamy w Górach Kantabryjskich, w Parku Narodowym Picos de Europa. Później podążamy „Droga Francuską”. Każdy ma swoje własne tempo, swój własny rytm i swój własny pomysł na Camino. Dla kogo ten wariant jest zbyt prozaiczny, wybierze Camino Primitivo. Wszyscy spotkamy się przy grobie św. Jakuba.

Zobacz więcej

Opublikowano 30 marca 2017 przez admin