Mapy turystyczne w aplikacji

Nie tylko dinozaury – aplikacja mobilna „Bałtów i okolice”

Aplikacja mobilna „Bałtów i okolice” przybliża północno-wschodnie tereny województwa świętokrzyskiego tam, gdzie styka się ono z Mazowszem i Lubelszczyzną. Swoim zasięgiem obejmuje tereny 10 gmin należących do „LGD Krzemienny Krąg” (Sadowie, Bodzechów, Ćmielów, Kunów, Rzeczniów, Sienno, Bałtów, Lipsko, Chotczę i Solec nad Wisłą).

Różnorodność przyrody oraz wielka historia, która stale towarzyszyła tutejszym miastom i wsiom spowodowały, że są to niezwykle atrakcyjne, choć wciąż tylko częściowo odkryte tereny. Aplikacja prowadzi zarówno szlakiem powszechnie znanych atrakcji turystycznych, jak i w miejsca, których próżno szukać w wielkich przewodnikach. Z aplikacją odwiedzisz m.in. kompleks rozrywkowy w Bałtowie, z Juraparkiem, safari, stokami narciarskimi, ale też zapomniany pałac dawnych właścicieli tych ziem – dziś idealną scenerię do kręcenia horrorów. Poznasz znane na całym świecie neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach, ale też odwiedzisz drewniany zakopiański kościół w hutniczej dzielnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Poznasz prastare zabytki Solca nad Wisłą, odwiedzisz jedyne w Polsce miejsce, gdzie na wolności żyją żółwie i zachwycisz się nadwiślańską przyrodą, gdzie twój smartfon pokaże Ci miejsce, w którym Bolesław Krzywousty wydał wyrok na św. Stanisława.

Znajdziesz tu również wiele porad praktycznych: gdzie dobrze zjeść, gdzie znaleźć nocleg, gdzie zatankować auto i gdzie wypocząć. Aplikacja pomoże Ci znaleźć najbliższy punkt informacji turystycznej i przybliży cykliczne imprezy w regionie. Prezentuje także najciekawsze trasy turystyczne regionu polecane przez użytkowników portalu społecznościowego Traseo.pl.

Mobilny przewodnik wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów. Działa w trybie online i offline.

Aplikacja została opracowana przez Amistad Group w oparciu o autorską technologie Treespot we współpracy z Stowarzyszeniem „Delta” oraz Stowarzyszeniem ” Bałtów”.

Aplikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 ” Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na 2007-2013
Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Aplikację jest dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Opublikowano 15 października 2014 przez admin