Mapy turystyczne w aplikacji

Jak znaleźć najtańsze OC? Poznaj sprawdzone sposoby!

Płacenie OC jest nieuniknione – to jeden z najważniejszych obowiązków każdego właściciela samochodu. Warto jednak oszczędzić sobie stresu, związanego z jednorazowym, dużym wydatkiem (często ponad 2000 złotych!) i postarać się znaleźć najtańsze OC. Istnieje kilka sposobów na znalezienie naprawdę tanich składek – czasem wystarczy kilka minut, aby sporo zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu auta.

Wysokość składki OC – dowiedz się, od czego zależy

Każdy kierowca, który kiedykolwiek poszukiwał najtańszego OC, z pewnością ma świadomość, jak różnią się ceny w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Choć może to wydawać się absurdalne, w niektórych przypadkach różnice w cenach mogą przekroczyć nawet 2000 złotych – przy czym warto nadmienić, że przez cały czas chodzi o ten sam produkt. Zakres OC określany jest ustawą, przez co polisy niczym się nie różnią. Jednocześnie jednak ceny nie są regulowane – i właśnie z tego powodu firmy ubezpieczeniowe mogą narzucać tak różne stawki. Każda firma ubezpieczeniowa ma swoje własne przeliczniki, na podstawie których określa składki dla konkretnych klientów – czasami może dawać zniżkę za wykonywany zawód, a czasem za miejsce zamieszkania. Warto mieć tę świadomość i znaleźć jak najtańsze OC.

kalkulatorubezpieczenia3.jpg

Jak znaleźć najtańsze OC?

Istnieje kilka sposobów na znalezienie taniego OC. Najbardziej popularnym z nich jest wykorzystanie kalkulatora OC. Jest to proste narzędzie, które szybko zdobyło uznanie wśród kierowców. Wystarczy wypełnić prosty formularz, aby otrzymać szczegółowe zestawienie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych dla konkretnego kierowcy. Co bardzo ważne, darmowy kalkulator OC, na przykład porówneo.pl, zawiera oferty wielu firm, zarówno tych największych, jak i mniejszych. Dzięki temu kierowca otrzymuje ogromną ilość ofert w jednym miejscu. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż samodzielne poszukiwanie taniego OC – sprawdzanie ofert wszystkich ubezpieczycieli może pochłonąć wiele czasu, a i tak nie ma gwarancji, że znalazło się najbardziej korzystną ofertę. Porównywarka OC to o wiele lepsze rozwiązanie – zaledwie kilka minut wystarczy, aby znaleźć najtańsze dostępne ubezpieczenie samochodu.

Choć kalkulator OC jest bez wątpienia najlepszym sposobem na znalezienie taniego ubezpieczenia samochodu, istnieją również inne sposoby na obniżenie składek. Wielu kierowców decyduje się na specjalne pakiety ubezpieczeniowe – dobrym przykładem jest zakup OC, AC i NNW w jednej firmie. Większość ubezpieczycieli oferuje w takich sytuacjach bardzo korzystne zniżki. Niektóre firmy idą nawet o krok dalej i proponują niższe ceny OC osobom, które korzystają z ich ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia mieszkania. Warto dowiedzieć się, czy obecny ubezpieczyciel nie posiada jakiejś ciekawej oferty, z której warto skorzystać.

Wielu kierowców jest zdania, że najlepszym sposobem na zapewnienie sobie taniego OC jest bezpieczna jazda – i trudno się z tym nie zgodzić. Bezszkodowa jazda pozwala na wypracowanie dużych zniżek, które powodują znaczne obniżenie cen składek. Warto jednak pamiętać o tym, że różne towarzystwa ubezpieczeniowe w różny sposób traktują posiadane zniżki – i tutaj znowu wracamy do pierwszego sposobu, czyli kalkulatora OC, który pozwoli na sprawdzenie cen OC, uwzględniających wypracowane dotychczas zniżki.

Nie przepłacaj za OC – zajrzyj na Porówneo!

Kalkulator OC to nowoczesny sposób oszczędzania dla kierowców, którzy nie lubią przepłacać. Bez wątpienia jest to najbardziej skuteczna metoda szukania taniego OC – w końcu po co płacić więcej za ubezpieczenie, które może być tańsze? Skorzystaj z kalkulatora porówneo.pl i dołącz do grona zadowolonych kierowców, którzy już cieszą się tanim OC!

Opublikowano 19 lutego 2019 przez admin