Mapy turystyczne w aplikacji

Najciekawsze trasy z zachodniej Małopolski

Małopolska to nie tylko Kraków i Tatry, to także przepiękne lasy, doliny, rzeki, mnóstwo ciekawych skał, jaskiń, krętych ścieżek i miejsc idealnych na relaks. Zachodnia Małopolska przyciąga coraz więcej turystów i nie ma się czemu dziwić: są to tereny mające sporo do zaoferowania: miejsce dla siebie znajdą tu miłośnicy aktywnego wypoczynku, wędkarstwa, wspinaczki skałkowej, amatorzy wypraw rowerowych czy pieszych wędrówek. Nie zabraknie atrakcji także dla tych, których pasjonuje historia – rejon ten obfituje w zabytki, ruiny zamków i miejsca ważnych wydarzeń. Zobaczmy, jakie trasy są godne przejścia, co takiego może nam zaoferować zachodnia Małopolska – nie tylko na jeden dzień, ale też na weekend i dłuższy wypoczynek.

Trasa Rzemieślnicza – wycieczka rowerowa, którą rozpocząć można w Kwaczale, ma umożliwić dotarcie do warsztatów tradycyjnych rzemiosł, działających w okolicy.

 

Nad Wiślanymi Zakolami – dolina Wisły między Czernichowem a Skawiną to spokojna i cicha kraina wilgotnych łąk, pokrytych rzęsą starorzeczy i bocianich gniazd. Prowadzi tędy trasa łatwej wycieczki rowerowej – pokona ją każdy, nawet zupełnie niedoświadczony rowerzysta.

 

Przez Czarny Las – trasa długiej pieszej wycieczki w okolicy miejscowości Kamień prowadzi głównie lasami. Początek i koniec znajduje się na dogodnie położonym przy drodze wojewódzkiej nr 780 śródleśnym parkingu, gdzie można zostawić samochód.

 

Szlak Kajasówki - pieszy spacer po wzgórzu Kajasówka wiedzie przez teren rezerwatu przyrody nieożywionej „Kajasówka”. Całe wzgórze, zbudowane z wapieni jurajskich, tworzy tzw. zrąb Kajasówki.

 

Jaskiniowa Dolina - Krajobrazy jurajskie w pigułce – na tej niedługiej trasie rowerowej zobaczymy niemal wszystkie charakterystyczne elementy jurajskiego pejzażu. Trasa należy do trudniejszych, mimo iż wiedzie częściowo drogami asfaltowymi (blisko połowa dystansu).

 

Jeśli chcecie bliżej poznać rejony zachodniej Małopolski zapraszamy nie tylko do naszego portalu, ale też na stronę ZachodniaMałopolska.pl, gdzie znajdziecie mnóstwo propozycji – nie tylko wycieczek, ale też bazę wydarzeń, miejsc i mnóstwo ciekawostek.

Opublikowano 9 września 2014 przez admin