Mapy turystyczne w aplikacji

MTB Pomerania Maraton 2018

Przed nami kolejny cykl maratonów rowerowych MTB Pomerania Maraton 2018. W nadchodzącym sezonie już nie tylko 3, a 5 nowych edycji. Ścigać się będzie w Luzinie, Łęczycach, na dwudniowym Festiwalu MTB Pomerania w Pucku (pierwszy dzień to czasówka MTB prosto z puckiego molo, a dzień drugi to już maraton po Puszczy Darżlubskiej z bazą zawodów w Parku Ewolucji w Sławutówku), do tego w Kolbudach i na finiszowej edycji, tak jak rok temu, we Władysławowie.

Pierwsza tegoroczna edycja imprezy wystartuje podobnie jak w w poprzednim sezonie, już 24 marca, w Luzinie. Głównym sponsorem pierwszej edycji MTB Pomerania Maraton jest sieć sklepów rowerowych ProSport, która zapewni najlepszym uczestnikom nagrody.

W tym roku na zawodników czekają trzy różne dystanse: Speed, Mega i dystans Junior. Najkrótsza z tras, czyli trasa Speed, adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 15 lat), z kolei na dystansie Mega mogą ścigać się kolarze, którzy ukończyli już co najmniej 18 lat. Trasy Junior będą przygotowane z myślą o najmłodszych, w wieku od 3 do 14 lat.

projekt-plakatu-27218.jpg

Tak jak rok temu, organizator przewidział tańszą opłatę wpisową dla klubów i grup kolarskich. Zapisy dla osób indywidualnych obowiązują do 3 dni przed wybraną edycją. Po tym terminie można zapisać się bezpośrednio w biurze zawodów, które funkcjonuje od 8:00 do 9:30 w dniu zawodów. Pamiętajcie jednak o tym, że opłata startowa w biurze zawodów będzie droższa o 10 zł.


Kalendarz MTB Pomerania Maraton 2018.
1. MTB Pomerania Luzino powered by ProSport – 24 marzec 2018 (sobota)
2. MTB Pomerania Łęczyce powered by ProSport – 7 kwietnia 2018 (sobota)
3. MTB Pomerania Festiwal Puck – 12 i 13 maja (sobota, niedziela)
4. MTB Pomerania Kolbudy – 20 maja (niedziela)
5. MTB Pomerania Władysławowo – 10 czerwca (niedziela)

Informacje o najbliższej edycji:

Biuro zawodów: ul. Adama Mickiewicza 22, 84-242 Luzino – Hala GOSRiT

Trasy: Speed - 35 km, Mega – 63 km, Junior – kat. do lat 8 - 500 m, kat 9-14 lat - 3 km

W Luzinie dla uczestników będą dostępne 2 główne rodzaje dystansów. Trasa Speed to łącznie 35 km i krótsza pętla, jako dystans idealny dla początkujących oraz tych, którzy lubią szybkie, interwałowe trasy. Podobnie jak rok temu, trasa będzie prowadzić przez malownicze tereny Nadleśnictwa Strzebielino. Trasa została jednak nieco zmodyfikowana w porównaniu do zeszłorocznej edycji i będzie można liczyć na większą ilość podjazdów i technicznych odcinków.

Dystans Mega to nieco ponad 60 km i dłuższa pętla, która zaskoczy uczestników większą ilością przewyższeń, a szczególnie podjazdem pod drugi pod względem wysokości szczyt na Pomorzu, czyli Jelenią Górę.

Na każdym dystansie będzie prowadzona klasyfikacja generalna, a zaliczać się będą do niej 4 najlepsze starty danego uczestnika. Miejsca w tym roku są punktowane w kategori Open Kobiet i Mężczyn na każdym za zwycięstwo można zdobyć ich 50, za drugie 47, za trzecie 45 itd.

Nowością i dodatkową atrakcją dla uczestników będzie na pewno premia górska. Na pierwszej edycji będzie ona zlokalizowana na 12 kilometrze trasy, gdzie podjazd będzie wynosił 1500 metrów, z ponad 70 metrowym przewyższeniem. Najszybsi zawodnicy będą mierzeni m.in. za pomocą Flyby na Stravie i danego segmentu. Nagrody dla najlepszych górali przygotuje również sponsor tytularny, sieć sklepów rowerowych ProSport.

Suma przewyższeń dla poszczególnych tras: Speed – 500 m., Mega – 1100 m.,

Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 14 lat. Kategorie Junior będą podzielone w następujący sposób: do 8 lat, 9-11 lat, 12-14 lat. Dzieci w wieku do lat 8 mogą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem.

Zapisy dla zawodów Junior odbywać się będą tylko w dniu imprezy, bezpośrednio w biurze zawodów, a dzieci muszą być pod opieką swoich rodziców i opiekunów. W tym roku dzieciaki do lat 8 mogą wystartować bez żadnych opłat, a wpisowe dla dzieci 9-14 lat wyniesie 20zł.

Trasy MTB Pomerania również będą się pojawiać w Traseo, na profilu organizatora: https://www.traseo.pl/profil/MTBpomerania

Opublikowano 8 marca 2018 przez traseo