Mapy turystyczne w aplikacji

Kolejny długi weekend na szlaku!

Czas się spakować! Przed nami kolejny długi weekend, na majówkę zabraliśmy Was w Bieszczady i na Mazury, też polecamy coś równie pięknego! Cała Polska godna jest polecenia, ale niestety nie wszystko możemy tu zmieścić, dlatego przed Wami subiektywny wybór najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić. Korzystajcie z naszej aplikacji i ruszajcie w trasę!

Góry Stołowe – z Radkowa na Strzeliniec

Wycieczka z Radkowa przez Wodospady Pośny, Szczeliniec Wielki, Kamień Popielny i Skalne Wrota. Wycieczkę można rozpocząć z parkingu na zakręcie drogi 387, skąd wyruszamy zielonym szlakiem rowerowym w stronę żółtego, na który wchodzimy przy wodospadach Pośny. Reszta trasy bez zmian, na parking wracamy niebieskim szlakiem.

Na tej trasie przyda się mapa:

Słowiński Park Narodowy – wędrówka przez Mierzeję Gardnieńską

Trasa skupia się na walorach przyrodniczych. Na dobry początek przemierzamy bujne i wiecznie zielone lasy w kierunku Wydmy Czołpińskiej, która składa się z ciekawie porośniętych pasm mniejszych, piaszczystych wzniesień i garbów. Trasa naszej marszruty w dużej mierze opiera się o wyznakowany kolorem czerwonym, pieszy Szlak Nadmorski. Trzymając się jego oznakowań, po pewnym czasie dochodzimy do plaży. Ostatnim etapem naszej wędrówki jest szlak wiodący zalesionym obszarem między wydmami a śródleśnymi, jeziorami – Dołgie Małe i Dołgie Wielkie.

Na tej trasie przyda się mapa:

Roztocze – Szumy nad Tanwią

Pierwsze 8 km trasy po wyjechaniu z Suśca wiedzie przez piękny las. Szlak kilkukrotnie przekracza rzekę Jeleń później Tanew. Na szóstym kilometrze docieramy do Rezerwatu Nad Tanwią, by podziwiać kaskady na rzece. Po wyjechaniu z lasu kierujemy się asfaltem (bardzo ostry podjazd – 10%) w kierunku Huty Różanieckiej. Po ok. 8 km. skręcamy w lewo w drogę asfaltową i jedziemy aż do miejscowości Narol. Później już praktycznie prosta droga asfaltowa przez Narol-Wieś, Rybnicę aż do Suśca.

Na tej trasie przyda się mapa:

Gorce – na Turbacz

Podjazd na Turbacz od strony wschodniej ze zdobyciem po drodze większości szczytów: Gorc, Przysłop, Jaworzyna Kamienicka, Kiczora, Turbacz-schronisko, Kudłoń, Gorc Troszacki. Trasa typowo terenowa – klasyczna górska. Pomimo wakacyjnej pory nieoblegana przez turystów. Niemal w całości wiedzie szlakami oznaczonymi – piesze/rowerowe.

Na tej trasie przyda się mapa:

Pobierz naszą aplikację Traseo. Szlaki, trasy, mapy i ruszaj na szlak!

Opublikowano 13 czerwca 2017 przez admin