Mapy turystyczne w aplikacji

Kiedy wyjechać na wycieczkę szkolną do Londynu?

Londyn jest bardzo atrakcyjnym miastem, które co roku przyciąga turystów z całego świata. Kultowe atrakcje takie jak London Eye, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Muzeum Brytyjskie oraz miejsca jak tętniący życiem plac Trafalgar czy monumentalne Opactwo westminsterskie zdecydowanie działają na wyobraźnię. Do Londynu można wybrać się w ramach wycieczki szkolnej. W ten sposób łaczy się integrację klasy z okazją do poznania historii i kultury brytyjskiej oraz możliwością przeprowadzenia warsztatów językowych w terenie. Jeśli perspektywa wydaje się kusząca pozostaje znaleźć odpowiednio liczną grupę uczniów chętnych na wyjazd i wybrać odpowiedni termin. Który miesiąc będzie najlepszy na wycieczkę do Londynu? Kilka przydatnych wskazówek znajdziesz właśnie w tym artykule.

bardzo-ladny-londyn-selfie.jpg

Angielska pogoda? Wcale nie taka straszna!

Wieczne zimno, złowroga mgła i niekończące się opady deszczu to typowa pogoda w Londynie przynajmniej według powielanych streotypów. Warto jednak zaznaczyć, że ten obraz nieco rozmija się z rzeczywistością. Londyn, tak jak cała Wielka Brytania leży w strefie klimatu umiarkowanego morskiego. Prądy zatokowe sprawiają, że zimy są tutaj nieco łagodniejsze niż w naszym kraju, a różnice temperatur w ciągu całego roku niezbyt duże. Zatem w lecie nie doświadczymy tu upałów, a zimą raczej należy spodziewać się dodatnich temperatur niż srogiego mrozu. Same opady, chociaż pojawiają się stosunkowo często, to ich suma w ciągu 12 miesięcy tylko nieznacznie przewyższa opady na przykład w Warszawie. Podsumowując, chociaż na deszcz e Londynie należy być przygotowanym zawsze dzięki umiarkowanym temperaturom zwiedzanie będzie tutaj możliwe przez cały rok – także w zimowych miesiącach.

 

Co dzieje się w Londynie?

grupowe-foto-w-londynie.pngOprócz stałych wystaw i atrakcji planując wyjazd do Londynu warto zwrócić uwagę także na sezonowe atrakcje, które pomogą wzbogacić wycieczkę o dodatkowe wrażenia. W listopadzie i grudniu natomiast warto odwiedzić Londyn żeby zobaczyć przepiękne dekoracje świąteczne. Styczeń jest jak wiadomo miesiącem wyprzedaży, więc wyprawa w tym czasie pozwoli zrobić zakupy w wyjątkowo niskich cenach, co docenią na pewno osoby myślące o odwiedzeniu najpopularniejszych sklepów takich jak Primark, M&M's World oraz Harrods. 17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, co wiąże się z obchodami święta w ulicznych paradach. Mniej znanym a także dość hucznie obchodzonym świętem jest Dzień Świętego Jerzego – 23 kwietnia tradycją jest m.in noszenie czrwonej róży oraz wywieszanie flagi z krzyżem Świętego Jerzego, a także imprezy plenerowe z tej okazji.

 

Najlepszy termin dla klasy?

O odpowiednim czasie na wyjazd należy także myśleć z punktu widzenia uczniów. Dla klas pierwszych optymalnym terminem będzie wycieczka szkolna odbywająca się już we wrześniu albo w październiku, bo wyjazd na początku roku szkolnego to doskonała okazja do integracji klasy. Z drugiej strony należy liczyć się z faktem, że wycieczki szkolne do Anglii nie są tanie. Z tego powodu dobrze jest dać rodzicom trochę czasu na zebranie odpowiedniej kwoty. Jeśli propozycja wyjazdu zagranicznego pojawia się na początku roku a wyjazd jest w maju lub w czerwcu te kilka miesięcy pozwoli zaoszczedzić pieniądze na wycieczkę.

 

Londyn – kiedy najtaniej?

piccidaly-circus.jpgCeny wyjazdów do Londynu różnią się w zależności od terminu. Najwyższe są w wtedy, gdy jest najcieplej czyli wiosną i wczesną jesienią Jeśli szukamy oszczędności można zastanowić się nad wyjazdem późną jesienią lub na początku zimy. Jak napisaliśmy wcześniej w Wielkiej Brytanii generalnie jest cieplej niż w Polsce, a poza tym możemy się załapać na dodatkowe atrakcje w postaci oglądania świątecznych dekoracji na ulicach czy wielkich posezonowych wyprzedaży.

Ciekawą propozycją na ekonomiczne wyjazdy szkolne za granicę jest także skorzystanie z propozycji Tanich Wyjazdów Szkolnych organizowanych przez biuro podróży ATAS. Touroperator specjalizujący się w turystyce młodzieżowej wybrał 4 najpopularniejsze programy wycieczek i oferuje je w cenie znacznie niższej niż katalogowa. Jaki jest warunek? Zgłoszenie grupy na wycieczkę odbywa się w uproszczonej formie, w standardowym programie nie są wprowadzanie modyfikacje i dodatkowe punkty, a liczebność grupy pozostaje na ustalonym z góry poziomie. Dzięki temu mając 25 chętnych zdecydowanych na konkretny program wyjazdu możemy zaoszczędzić nawet 200 zł od osoby. A to kwota do przeznaczenia chociażby na zakupy na miejscu lub jakąś krótką wycieczkę w Polsce!

 

 

budka-super2.jpgNiezależnie od tego czy wybieramy program wyjazdu z katalogu, korzystamy z Tanich Wyjazdów Szkolnych na specjalnych warunkach czy chcemy, aby biuro przygotowało nam dedykowany program na zamówienie, trzeba pamiętać o jednej rzeczy – im szybciej ustalimy konkretny termin tym lepiej. Wiele szkół rezerwuje wycieczki z dużym wyprzedzeniem. Doświadczeni piloci i kierowcy pracują praktycznie przez cały rok, ograniczeniem jest także liczba limit miejsc noclegowych czy to w hostelu czy u rodzin goszczacych.. Dlatego nawet jeśli myślimy o wyjeździe dopiero po feriach albo w przyszłym roku szkolnym już teraz warto zapytać o dostępność i dążyć do podpisania umowy, która gwarantuje wyjazd grupy w ustalonym czasie.  

Opublikowano 18 września 2017 przez traseo