Mapy turystyczne w aplikacji

Jaką kurtkę męską spakować na wycieczkę w góry?

Sezon wiosennych wypraw właśnie się zaczyna! Aby pogoda nas nie zaskoczyła, trzeba pamiętać o właściwym ubiorze. Jaka powinna być kurtka deszczowa męska?

Nic tak nie poprawia nastroju, jak ruch i kontakt z naturą. To ważne zwłaszcza teraz, gdy dużą część doby spędzamy w zamknięciu, przed ekranami. Warto mimo wszystko znaleźć czas choćby na krótką wycieczkę do lasu czy w góry.

Kurtka deszczowa męska jest niezbędnym elementem garderoby na taki wypad. Nawet przy słonecznej pogodzie lepiej mieć ją w plecaku – zyskamy pewność, że nie zaskoczy nas nagłe oberwanie chmury. Nowoczesne kurtki przeciwdeszczowe męskie znajdziesz w sklepie denley.pl. Hitem ostatnich sezonów są mięsiste softshelle, które nie tylko chronią przed wilgocią, ale też skutecznie ogrzewają. Na cieplejsze dni wystarczy jednak cienka kurtka przeciwdeszczowa męska, tak zwana wiatrówka.

W tym artykule opowiemy o tym, na co zwracać uwagę, gdy przeglądamy kurtki przeciwdeszczowe męskie. Nie zapomnimy też o trendach na nowy sezon. Przeczytaj, a na pewno dokonasz dobrego wyboru!

kurtka-meska-przeciwdeszczowa.jpg

Softshell męski Denley

Kurtki przeciwdeszczowe męskie turystyczne typu softshell

Od kilku lat na rynku dominują softshelle, które nie przemakają tak jak polary. Są to kurtki przeciwdeszczowe oddychające. Zastosowana technologia powoduje, że materiał jest bardzo przyjemny, a jednocześnie zapewnia dobrą ochronę. To optymalny wybór dla zdecydowanej większości z nas.

Trzeba zaznaczyć, że tego typu kurtki przeciwdeszczowe męskie nie gwarantują pełnej ochrony w najtrudniejszych warunkach. Do tego służą hardshelle, wykonane z superszczelnych materiałów. Siłą rzeczy jednak takie kurtki nie oddychają tak dobrze jak softshelle i nie są tak wygodne.

Jeśli spodziewasz się raczej suchej pogody, to softshell z systemem water-repellent będzie wystarczającą ochroną. Krótki deszcz ani porywisty wiatr nie popsują Ci wycieczki. Jednocześnie będziesz miał swobodę ruchu i pewność, że nie zgrzejesz się zbytnio. Bo softshell oddycha, odprowadzając nadmiar wilgoci i ciepła na zewnątrz.

Jeśli chodzi o styl, to warto wybrać kurtkę ciemną albo utrzymaną w odcieniach niebieskiego. Taki softshell będzie pasował do większości rzeczy z męskiej garderoby. Pamiętajmy, by kupić model z kapturem. Nawet jeśli na co dzień za nim nie przepadasz, to kurtka na wycieczkę powinna być w niego wyposażona.

neonowa-kurtka-przeciwdeszczowa.jpg

Neonowa kurtka przeciwdeszczowa Denley

Lekkie kurtki przeciwdeszczowe męskie

Osobną kategorię stanowią tak zwane wiatrówki. Już niewielka warstwa materiału wystarczy, by ochronić nas przed deszczem. Tego rodzaju okrycie bez trudu zmieści się w plecaku, nie zajmując w nim dużo miejsca.

Jeśli nie potrzebujemy dodatkowego ocieplenia, cienka kurtka przeciwdeszczowa męska będzie idealnym rozwiązaniem. To domyślne okrycie na wiosnę i lato. Warto je zabrać także na wycieczkę w chłodniejsze dni. Narzucając taką kurtkę na softshell, zyskujemy dodatkową ochronę przed deszczem.

Kupując, warto pamiętać o ściągaczach przy rękawach i regulowanym kapturze. Dzięki nim zyskamy skuteczną ochronę. Trzeba dodać, że w tym sezonie modne są neonowe kolory. Mają praktyczny wymiar – w szary, deszczowy dzień zapewnią nam lepszą widoczność na drodze.

Niedrogie kurtki przeciwdeszczowe męskie
Technologia poszła do przodu. Wytworzenie odpornego na wodę i estetycznego okrycia nie musi dużo kosztować. Dlatego softshell kupisz już za niewiele ponad 100 złotych. Z kolei lekkie kurtki przeciwdeszczowe męskie kosztują nawet mniej. Taką kwotę zdecydowanie warto zainwestować w zdrowie i komfort.

Opublikowano 7 maja 2021 przez traseo