Mapy turystyczne w aplikacji

Jak się ubrać na zimową trasę?

Każdy doświadczony podróżnik zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wyjścia na trasę turystyczną, w szczególności zimą. Mowa tu nie tylko o przygotowaniu kondycyjnym, lecz także o zadbaniu o możliwie najbardziej dopasowany ubiór, który będzie wytrzymały niezależnie od warunków pogodowych, pozwoli utrzymać temperaturę naszego ciała na odpowiednim poziomie, a także nie będzie krępował naszych ruchów przy poruszaniu się. Podstawowym wyposażeniem jest wysokiej jakości komfortowe obuwie, w których do przejścia mamy wiele kilometrów , często po nierównej nawierzchni, gdzie nasze stawy narażone są na urazy, wygodne spodnie, ciepła, termoaktywna kurtka, oraz dodatki (czapka, szal i rękawiczki) i naturalnie sprzęt pomagający nam w pokonywaniu trasy (kijki, plecak).

Kupując kurtkę, spodnie czy obuwie musimy pamiętać, by były one wykonane z materiału przepuszczającego powietrze, były wodoszczelne, wiatroodporne, miały np. kilka warstw, które możemy odczepić w przypadku słonecznej pogody. Warto, by kurtka posiadała wysoki kołnierz, regulowany kaptur, ściągacze na nadgarstkach i wiele kieszeni, w których możemy schować np. rękawiczki czy telefon komórkowy. Buty powinny przede wszystkim być nieprzemakalne, wygodne, z nieprzemakalną membraną, przygotowane np. ze skóry, o wzmocnionej pięcie, a także partii palców, oraz antypoślizgowej podeszwie.

Poniżej przedstawiamy propozycje zebrane na taką właśnie wycieczkę dla niej i dla niego. Zestawy zostały przygotowane we współpracy ze sklepem internetowym Zalando, który posiada w swojej ofercie sklep dla wszystkich miłośników wycieczek i wypraw górskich.

Propozycja dla kobiet:

Propozycja dla mężczyzn:

Opublikowano 30 stycznia 2014 przez admin