Mapy turystyczne w aplikacji

Góry w Gdańsku zadomowiły się na dobre!

Przed nami kolejna edycja Gdańskiego Festiwalu Górskiego – imprezy, która z wieloma przerwami jest organizowana od 2003 roku. Tegoroczna edycja będzie odbędzie się w dniach 28 – 30 listopada tradycyjne w Domu Technika NOT w Gdańsku. W programie spotkania z wybitnymi himalaistami – przyjedzie Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów i medalu fair play za postawę w górach. Opowiadać będzie o swoich 6-cio letnich zmaganiach z Annapurną – ostatnią góra do Korony. 

Będzie też Adam Bielecki, który opowie o tegorocznej wyprawie na Kanczenczongę, wyprawie zakończonej sukcesem – szczyt zdobył Denis Urubko (gość festiwalu w roku ubiegłym) oraz o planowanej wyprawie na K2 – może to być ostatni moment do zadania pytań, bo za chwilę wyprawa wylatuje do Chin i Adam nie planuje więcej wystąpień.  Przybędą też tegoroczni uczestnicy wypraw Polskiego Himalaizmu Zimowego – gdańszczanin z pochodzenie, krakus z wyboru Kacper Tekieli (opowie o wyprawie na Broad Peak Middle) oraz Janusz Gołąb (tegoroczny zdobywca K2).

Zeszłoroczni zdobywcy nagrody publiczności – ekipa Mustang Art&Climb Expedition zaprezentuje swoje tegoroczne osiągnięcia w piątek. W piątek też będzie spotkania z Karimem Hayatem,  himalaistą, pakistańskim przyjacielem polskich wypraw.

O bieganiu w górach, jak trenować, jak biegać i jak wyglądają starty w największych zawodach na świecie będzie mówił Piotr Hercog – jeden z najlepszych w Polsce biegaczy górskich.

O jaskiniach Meksyku opowie Kasia Biernacka, uczestniczka wielu wypraw i współautorka zdjęć do filmy „The Cave” Zacharego Finka – najlepszego filmu jaskiniowego na Festiwalu w Lądku. Film ten też zostanie pokazany.

Skoro już przy filmach jesteśmy, to nie sposób wspomnieć o zaplanowanych pokazach innych najlepszych filmów z Festiwalu w Lądku-Zdroju – będzie „Valhalla” – najlepszy film o sportach zimowych, „Crossing the Ice” – najlepszy fil przygodowy, czy „North Of the Sun” – najlepszy film o sportach ekstremalnych – dość przewrotnie nagrodzony w ten sposób przez jury – koniecznie warto zobaczyć.

Ponieważ impreza odbywa się w Andrzejki, nie mogło też zabraknąć wątku muzycznego – w sobotę wystąpi Backpackers Orchestra – projekt muzyczno-podróżniczy jakiego do tej pory jeszcze nie było.

Bilety do nabycia w przedsprzedaży w cenie od 25 zł za całodniowy karnet.

Strona internetowa: www.gdanskifestiwalgorski.pl

 

Opublikowano 21 listopada 2014 przez admin