Mapy turystyczne w aplikacji

Górska Pętla UBS 12:12 już 4 marca!

4 marca 2017 w Brennej w Beskidzie Śląskim odbędzie się czwarta edycja 12-godzinnego biegu ultra  pn. Górska Pętla UBS 12:12. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy, w której wzięło udział ponad 190 osób, organizatorzy zwiększyli pulę pakietów startowych z 200 do 250.

Zapraszamy biegaczy górskich, ultramaratończyków, i zaawansowanych amatorów biegania – mówi Jakub Karcz z Beskid Sport.Zawody będą miały formułę biegu sztafetowego (drużyny dwuosobowe) i indywidualnego, a rywalizacja potrwa dokładnie pół doby. – Trasa pętli to: ok. 15 km. Łączne przewyższenie na jednej pętli ok. 800m prowadzi masywem Starego Gronia, Grabowej i Kotarza. Trasa będzie identyczna jak podczas poprzedniej w edycji aby CI którzy przyjadą kolejny raz na nasz bieg mogli sobie porównać swoje czasy. Bieg będzie odbywał się po ciekawej, urozmaiconej pętli.

Wygrają Ci, którzy pokonają jak największą ilość pętli. Rywalizacja ruszy dokładnie o godz. 12:12 i zakończy się po dwunastu godzinach w środku nocy. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę – wylicza organizator.  Zawody będą należały do jednych z trudniejszych w Polsce. – Na starcie można spodziewać się zarówno biegaczy – amatorów, jak i zawodników – profesjonalistów, którzy mają za sobą już kilka ultramaratonów górskich. Na liście startowej są już pierwsi zawodnicy m.in. z Warszawy, Częstochowy, Katowic, czy odległego Gdańska.

W związku z tym, że zawody odbędą się na Śląsku Cieszyńskim do udziału w imprezie zaprosiliśmy również biegaczy z Czeskiej Republiki i Słowacji, którzy mamy nadzieję, że przyjmą nasze zaproszenie – wskazuje organizator. Gwarantuje wysoki poziom organizacyjny zawodów. – Za ostatni bieg w listopadzie otrzymaliśmy dwie „Brązowe Kozice”, chcemy kolejną. Wiemy, że o zawodach Górskiej Pętli mówi się Komfortowe Ultra. Chcemy podtrzymać tę tradycję – podkreśla Jakub Karcz.

Dwuosobowy team może wziąć udział imprezie już za 140 zł. –- W pakiecie startowym znajdą się: nocleg, pełne wyżywienie, masaże, pomiar czasu on-line, pewien drobiazg na pamiątkę udziału w tym biegu, obsługę medyczną i świetną zabawę – wylicza organizator. I zaprasza na start. – Zachęcam do przyjazdu w pierwszy marcowy weekend do Brennej.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.ultrabeskid.pl oraz na naszym fanpage’u. Serdecznie zapraszamy.

A już w tą niedzielę – 19 lutego, o godz. 9.00 planowany jest trening, na który serdecznie zapraszamy! :)

 

Opublikowano 14 lutego 2017 przez admin