Mapy turystyczne w aplikacji

Festiwal Trawers w Polskę

„TRAWERS w Polskę” to pierwszy festiwal poświęcony podróżowaniu po naszym kraju. Kontynuując idee „cudze chwalicie, swego nie znacie” tak jak w ubiegłym roku ekipa TRAWERSU zaprasza na wyprawę po Polsce i udowodnia, że nie trzeba kupować biletów do Kenii, czy łapać stopa do Indii, żeby poznać miejsca naprawdę egzotyczne i tajemnicze. Podczas dwóch dni festiwalu, który odbędzie się 22-23listopada w Krakowie odkryjemy przed wami Polskę jakiej nie znacie.

Opowiemy o ukrytych w Górach Kamiennych wulkanach i ostatnim stoku narciarskim w Krakowie na zapomnianej Wesołej Polanie. Popłyniemy Biebrzą, zobaczymy Polskę z lotu ptaka, zajrzymy do wnętrza ziemi i na dno polskich jezior. Naszymi gośćmi będą speleolodzy i naukowcy zajmujący się archeologią podwodną, a także plecionkarze z Żywej Pracowni. Dowie.my się, czy w Polsce można znaleźć narciarski raj i gdzie najlepiej uprawiać highline. Mariusz Wollny pomoże nam poznać tajemnice XVI-wiecznego Krakowa, w którym Kacper Ryx, bohater jego powieści rozwiązuje zagadki kryminalne. A Łowcy przygód opowiedzą o mrożących krew w żyłach historiach prosto z Polski. Powiemy wam, czym jest coraz popularniejszy w Polsce Urbex i gdzie szukać wciąż nieznanych miejsc do odkrywania za nim zrobią to inni.

Na zakończenie tej dwudniowej podróży zapraszamy na koncert, podczas którego zagra Ludwik Zamenhof; muzyk, producent, DJ, mandolista, który w swojej twórczości inspiruje się (nie tylko) polską muzyką folkową i etniczną.

W weekend 22-23 listopada wszyscy jesteśmy w Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Opublikowano 12 listopada 2014 przez admin