Mapy turystyczne w aplikacji

Dwa dni dla miłośników gór w Lublinie – I Festiwal Górskich Motywacji

„Lublin przenosi góry” – pod takim hasłem w weekend 4 i 5 października odbędzie się Festiwal Górskich Motywacji. To pierwsze tego typu wydarzenie dla miłośników gór i aktywności górskich organizowane w Lublinie. Na Festiwal zapraszamy osoby ciekawe świata, miłośników podróży i aktywnego stylu życia. W trakcie dwóch dni trwania festiwalu Lublin odwiedzą popularni i lubiani wspinacze, podróżnicy oraz sportowcy. Festiwal będzie doskonałą przestrzenią do wymiany poglądów, wiedzy oraz umiejętności w pokonywania własnych ograniczeń.

Wyjątkowi Goście Festiwalu to m.in.:

- Piotr Pustelnik- himalaista. Jako trzeci Polak i 20. człowiek na świecie zdobył wszystkie ośmiotysięczniki, tzw. Koronę Himalajów i Karakorum.

- Karim Hayat- pakistański wspinacz, przyjaciel polskich wypraw i uczestnik wielu najważniejszych ekspedycji w góry najwyższe.

- Aleksandra Dzik- pierwsza Polka, która dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników b. ZSRR  i tym samym uzyskała prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. Przewodnik górski, narciarz, wspinacz i jak sama o sobie pisze, specjalistka od wyjazdów w góry Azji.

- Magdalena Sadłecka- członkini kadry narodowej w kolarstwie górskim. Wielokrotna medalistka, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich Ateny 2004.

- Bartosz Mejsner & Kamil Grudzień- polski zespól biegaczy górskich. Ich ostatni, wyjątkowy wyczyn to udział w zawodach UTMB w biegu wokół masywu Mont Blanc.

- Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Budowany z niezwykłą starannością program, to nie tylko spotkanie z wyjątkowymi osobistościami, to również ciekawe prelekcje m.in.: „Himalaje dla każdego”, „Tanie podróżowanie”, „Podróże
z dziećmi”.

Najmłodszych miłośników aktywnego stylu życia (dzieci w wieku 7-15 lat) zapraszamy do uczestnictwa w Zawodach Wspinaczkowych, które odbędą się pierwszego dnia Festiwalu. W niedzielę 5 października swoich sił na ściance będą mogli spróbować wszyscy zainteresowani.

Na Festiwal Zapraszają Organizatorzy: Targi Lublin S.A. i Klub Wysokogórski Lublin.

4-5 PAŹDZIERNIKA 2014

Targi Lublin S.A., Dworcowa 11

I FESTIWAL GÓRSKICH MOTYWACJI. Przyjdź i ZAINSPIRUJ SIĘ WYPRAWĄ.

Bilety i karnety  na Festiwal już w sprzedaży na www.ekobilet.pl/targilublin

 

 

Opublikowano 18 września 2014 przez admin