Mapy turystyczne w aplikacji

Cykl biegów leśnych Nagonka

Lasy, piaszczyste górki, podmokłe polany, dzikie nikomu nieznane ścieżki i dukty leśne… Na to możecie liczyć 20 maja 2017 r. Tego dnia zapraszamy na pierwszą edycje cyklu biegów leśnych „Nagonka”. W Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole na uczestników wydarzenia czekać będą liczne atrakcje. Poza głównym wydarzeniem, którym są biegi na trzech dystansach, organizatorzy wraz z Nadleśnictwem Piotrków przygotowali gry i zabawy dla dzieci, konkursy oraz rywalizację sportowe.

Ideą samego cyklu biegów jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz poznanie walorów przyrodniczo – turystycznych Leśnej Osady  Ekologicznej w Kole oraz jej najbliższych okolic. Biegi będą odbywały się głównie na terenie gminy Wolbórz oraz Piotrkowa i Moszczenicy.

„Nagonka” to trzy zróżnicowane biegi. Zróżnicowane zarówno pod kątem dystansu, atrakcyjności przyrodniczej trasy jak i poziomem trudności.

  • Dystans 3 km przeznaczony jest dla najmłodszych, którzy będą mogli poznać urokliwe ścieżki biegowe wokół Osady Leśnej ;
  • Dystans ok. 15km (+/- 3km) skierowany jest dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z bieganiem po lesie;

  • Dystans ok. 40 km(+/- 3km) skierowany jest dla osób zaawansowanych biegowo, lubiących wyzwania. Dla nich przygotowaliśmy trasę po zróżnicowanym terenie leśnym, z szybkimi odcinkami, zakrętami oraz wymagającymi leśnymi górkami.

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na terenie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole.

Leśna Osada Edukacyjna w Kole to miejsce niezwykłe. Od 2004 r. obiekt posiada status Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Pod stałą opieką przebywa na jej terenie spora gromada zwierząt, zarówno domowych, jak i dzikich, którym to stan zdrowia nie pozwala na wypuszczenie ich na wolność i samodzielne funkcjonowanie. Ponad to, co roku trafia tutaj blisko 360 sztuk dzikich zwierząt, które otoczone są fachową opieką  Pana Pawła, pracowników ośrodka oraz lekarza weterynarii.

Jeśli chcesz być bliżej natury, z dala od betonu i asfaltu… jeśli chcesz zapomnieć o hałasie i wielkomiejskim pędzie… Odetchnij piersią pełną świeżego powietrza, zjednocz się z przyrodą i poznaj jej naturalne piękno! Być może będzie to początek Twojej nowej drogi… Zapraszamy 20 maja 2017 r!

Opublikowano 20 kwietnia 2017 przez admin