Mapy turystyczne w aplikacji

OSHEE Beskidzki Topór 2017

Już 20.05.2017 rusza 2 edycja Beskidzkiego Topora – biegu górskiego w Beskidzkie Małym o „ultra nachyleniu”. Jeżeli zwykłe biegi górskie to dla Ciebie za mało musisz spróbować!

W tym roku do dwóch dystansów 43 km i 73 km dołączył także nowy dystans półmaratoński 21 km żartobliwie zwany „Toporkiem”.

OSHEE Beskidzki Topór Ultra:

OSHEE Beskidzki Topór:

OSHEE Beskidzki Toporek:

Jednym z trudniejszych elementów trasy 73 i 43-kilometrowej jest podbieg na górę Gancarz. Ta część trasy wiedzie po najbardziej stromym szlaku Beskidu Małego. Jego nachylenie przekracza 50%. Cała trasa jest bardzo wymagająca duże zbiegi i podbiegi nie mają końca. Przekrój tras to jedna wielka sinusoida góra – dół, góra- dół.

OSHEE Beskidzki Topór jak sama nazwa wskazuje da Wam się we znaki. Palące mięśnie i walka z samym sobą, a to wszystko przeplatające się z widokową trasą, niesłychanie urozmaiconą i ciekawą. Zawodnicy którzy na co dzień nie mają gór będą mogli odkryć ciekawe i malownicze miejsca, którymi poprowadzona jest trasa biegu. Do zalet można także zaliczyć termin rozgrywania zawodów. Maj to przecież jeden z najładniejszych miesięcy, żywa zieleń, śpiewające ptaki, czyste górskie powietrze.

Jeżeli chodzi o limity zawodnicy mają czas do pokonania trasy na dystansie BTUltra 73 km 15 godzin, na BT43 9 godziny, a na Toporku 21 km 5 godzin.

Dystans Toporka mogą także pokonać osoby uprawiające Nordic Walking limit czasu jest tak dobrany aby i oni mogli przejść dystans mieszcząc się w limicie.

Bez względu na to czy jesteście już wytrawnymi Ultrasami, czy dopiero zaczynacie lub chcecie poprawić swój czas z zeszłego roku na pewno znajdziecie dla siebie odpowiedni dystans na tegorocznej edycji imprezy.

Strona organizatora: http://beskidzkitopor.pl/

Opublikowano 3 lutego 2017 przez admin