category-icon

Pustynia łączańska

35 km
47 m
Kuźnia Raciborska

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-08-12
Kuźnia Raciborska
category-icon
35 km
47 m
44 m
3.4/6
Cudze chwalicie swego nie znacie. W Naszej okolicy również znajdziemy "pustynię" - Pustynia łączańska. W trasę wyruszam z parkingu koło stadionu. Tradycyjnie przemieszczam się drogą Barachowską. Cały czas prosto mijając kolejne skrzyżowania. Aż docieramy do rozwidlenia gdzie skręcamy w lewo w ulicę Krukową. Kolejne kilometry pokonujemy prosto. Docieramy do sporego skrzyżowania gdzie kierujemy się prosto w stronę Kaplicy św. Magdaleny (znaki ułatwiają orientację). Mijamy odnowioną drewnianą kaplicę. Kawałek za nią skręcamy w lewo w stronę Sierakowic. Po drodze przejeżdżamy po moście z drewnianą nawierzchnią.

Docieramy do rozwidlenia, które pokonujemy prosto. Przecinamy drogę główną prowadzącą z Kędzierzyna do Gliwic. Jedziemy znowu drogą pośród drzew. Główny szlak prowadzi łukiem w lewo. Przejeżdżamy kolejny raz tory kolejowe. Trasę wyznacza teraz droga o nazwie Szpanweg, którą jedziemy do końca. Gdzie skręcamy w prawo. Ulicą Kotlarską kręcimy do pierwszego skrzyżowani i skręcamy znowu w prawo. Kilka obrotów korbą i mamy po lewej cel Naszej wycieczki - Pustynia łączańska.

Chwila odpoczynku, kilka zdjęć i wracamy. Wsiadamy na rower i jedziemy w lewo. Główny szlak po około 700 metrach skręca w prawo, parę ruchów nogami i jesteśmy na ścieżce, na której już byliśmy. Po drodze mijamy wieżę obserwacyjną.

W lewo i wracamy w stronę "Magdalenki" i kawałek dalej do skrzyżowania, gdzie skręcamy w lewo. Drogą szutrową docieramy do skrzyżowania z drogą asfaltową. Skrzyżowanie przy zbiorniku pod wieżą przeciwpożarową. Skręcamy w prawo i teraz cały czas przed siebie. Przejeżdżamy tory kolejowe. Skrzyżowanie z drogą Krukową. Po drodze można się zatrzymać nad Basenem Księcia Pana (czasami brak wody). Asfaltem spokojnie docieramy do miejsca startu Naszej wycieczki. Krótka wycieczka ale moim zdaniem z ciekawym miejscem w Naszej okolicy.

Jak dla kogoś kilometrów mało to można tą wycieczkę połączyć z wycieczką na Staw Kozieławy. (Osobiście tak właśnie zrobiliśmy. Pierw Staw Kozieławy, później leśnymi ścieżkami do miejscowości Łącza. Pustynia i powrót do Kuźn

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Miejscowości na trasie