Z Lubina do Tymowej

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Z Lubina do Tymowej
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

8981
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  2.6
  • Dystans: 37,0 km
  • Przewyższenie: 92,81 m
  • Suma podejść: 272,37 m
  • Suma zejść: 272,34 m
  • Data: 6 maja 2012
  • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63129
DSC0014375
Z Lubina do Tymowej i Składowic
Długość trasy – 37 km.
Najwyższy punkt 195 m n.p.m., najniższy punkt 103 m n.p.m.
Trasa zaczynamy przy rondzie i kierujemy się ulicą Ścinawską do dwupasmówki (droga nr 3). Na "światłach" przekraczamy tę drogę i ścieżką rowerową docieramy do ulicy Zielonej. Skręcamy w tę ulicę (na południowy-wschód). Jedziemy do wysypiska śmieci. Za wysypiskiem śmieci skręcamy w lewo (na wschód) i objeżdżamy wysypisko mając je po lewej ręce. Kierunek wnet zmieniamy na północno-wschodni. Asfaltową drogą docieramy do drogi biegnącej z Lubina do Ścinawy. Bardzo uważając przekraczamy tę drogę. Duży ruch samochodowy. Po drugiej stronie droga szutrowa. Dojeżdżamy do Księginic. Przeskakujemy przez główną ulicę w tej wsi i nadal jedziemy prosto. Za wsią kończy się asfalt. Jadąc nadal prosto na północny-wschód dojeżdżamy do lasu. W lesie droga skręca w prawo i łukiem jedziemy przez las. Na końcu drogi leśnej wskakujemy na asfalt drogi z Siedlec do Dąbrowy Górnej. We wsi tej (Dąbrowa Górna), na skrzyżowaniu, przy przystanku autobusowym, skręcamy w prawo (na wschód) i szosą mało uczęszczaną przez samochody jedziemy do Dąbrowy Środkowej. Na początku wsi skręcamy w lewo (na północ) w drogę polną. Potem wjeżdżamy w las. W lesie ostry skręt w prawo (na wschód) w dobrą drogę leśną i jedziemy do Tymowej. W Tymowej dwa interesujące kościoły. Szczególnie kościół zbudowany z tak zwanego "muru pruskiego" pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej. Drugi wczesnogotycki kościół jest pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Świata. Przy krańcu południowo-wschodnim można spotkać dwa krzyże pokutne. We wsi tej skręcamy w lewo (na północny-zachód) i szosą jedziemy do Toszowic. Przed tą wsią mamy do czynienia z absurdalny rozwiązaniem administracyjnym. Kilka domów nie mających łączności z Tymową należy jeszcze do Tymowej i w ten sposób do gminy Ścinawa. Toszowice to już gmina Rudna. W Toszowicach skręcamy w lewo (na południe) i zielonym szlakiem podążamy aż do Lubina. Prawie nie zmieniając kierunku lasem i wśród pól dojeżdżamy do Składowic, gdzie można zobaczyć pałac, w którym mieszkał i pracował znany lekarz z XVII wieku Jan Jonston. . W Składowicach na głównej ulicy skręcamy w prawo (na południowy-zachód)), ale wnet w ulicę w prawo (na północny-zachód) trafiając na zielony szlak. Wyjeżdżamy ze wsi, a szlak skręca ostro w lewo (na południowy-zachód). Docieramy do szosy, którą przeskakujemy na drugą stronę. Szutrową drogą mkniemy wśród pól. W pewnym momencie skręcamy pod kątem prostym w prawo (na północny-zachód). Ciągle polem docieramy do drogi relacji Lubin-Rudna). Na drugą stronę w las. Kawałek prosto. Jednak wnet szlak zielony skręca w lewo (na południe). Potem ponownie skręca północny-zachód (w prawo. Dojeżdżamy do ulicy Spacerowej w Lubinie. Skręcamy na tę ulicę w lewo i jadąc nią po dwóch kilometrach jesteśmy na wiadukcie nad drogą nr 3. Po drugiej stronie zjeżdżamy z wiaduktu na ścieżkę rowerową biegnącą wzdłuż tej drogi i dojeżdżamy do ulicy Paderewskiego, którą dojeżdżamy do ulicy Ścinawskiej przy rondzie kończąc wycieczkę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.