category-icon

Wycieczka hybrydowa na Magurkę Wilkowicką na e-MTB

28 km
7 h 51 min
814 m
Międzybrodzie Bialskie

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-07-20
Międzybrodzie Bialskie
category-icon
28 km
814 m
821 m
Łatwy
7 h 51 min
4.9/6
Wycieczka zaplanowana jako pieszo-rowerowa (czyli wg obecnych standardów hybrydowa :). Trasa grupy pieszej: Międzybrodzie Bialskie - Czupel - Magurka Wilkowicka - Przegibek - Gaiki - Nowy Świat - Międzybrodzie Bialskie (16.4 km 884m podejścia), trasa rowerowa opisana poniżej. Spotkanie na wspólny posiłek w schronisku, a potem wspólna wędrówka z Gaików do Międzybrodzia Bialskiego.
Start trasy rowerowej z parkingu koło Lewiatana w Międzybrodziu Bialskim, skąd asfaltową szosą, koło Jeziora Międzybrodzkiego, docieramy do Tresnej. W Tresnej skręcamy (z ulgą :) w boczną drogę, początkowo asfaltową, a w okolicach miejsca, odpoczynku przygotowanego przez Nadleśnictwo Jeleśnia, przechodzącą w porządny szuter. Kilkaset metrów przed miejscem odpoczynku dla turystów wita nas... znak zakazu wjazdu postawiony przez Nadleśnictwo Jeleśnia. Rozważania na temat czy zakaz odnosi się również do rowerów pozostawiam czytelnikowi :)
Jadąc dalej, doskonałą szutrową drogą, poza krótkim, kamienistym podjazdem, docieramy do asfaltu, który doprowadza nas do schroniska na Magurce Wilkowickiej. Tutaj można zjeść coś ciepłego, a nawet naładować baterię roweru elektrycznego (!). Ze schroniska niebieskim (miejscami tylko lekko kamienistym) szlakiem zjeżdżamy na przełęcz Przegibek. Na przełęczy zaczyna się kolejna doskonała, nowa szutrowa droga leśna i... kolejny zakaz wjazdu, bez napisu "nie dotyczy rowerów". Droga łagodnymi zakosami (z pięknymi widokami po lewej) doprowadza nas do czerwonego szlaku na Gaiki. Czerwony szlak nie rozpieszcza i czasem trzeba pchać rower po kamieniach, za to po dostaniu się na Gaiki czeka nas już tylko jazda w dół, w zdecydowanej większości po miłej nawierzchni. Po ok. 7 km zjazdu osiągamy parking z którego zaczęliśmy pętlę.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Żywiec i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Żywiec i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna "Żywiec i okolice" z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem Żywiec i okolice po Węgierską Górke na południu, Międzybrodzie Bialskie i zaporę na jeziorze Międyzbrodzkim na północy, Rychwałd na wschodzie i Rybarzowice na zachodzie.

Rok: 2018

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

Mapa z zaznaczonymi m.in. zabytkami, noclegami, bazą gastronomiczną, basenami, wyciągami narciarskimi. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny czas przejścia, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. W miejscowościach podano nazwy ulic. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m oraz cieniowania. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

Rok wydania: 2017

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.
Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.
Wydawnictwo Compass dokonało aktualizacji mapy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków.

Wydanie 10, 2017 r.

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Beskid Śląski i Beskid Żywiecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski i Beskid Żywiecki

Praktyczna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Obejmuje swym zasięgiem tereny od Makowa Podhalańskiego na wschodzie po Skoczów na zachodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na południu. Mapa zawiera aktualne informacje turystyczne i topograficzne tych terenów - siatkę szlaków turystycznych (długość odcinków, czasy przejścia, przewyższenia), infrastrukturę (noclegi, punkty gastronomiczne i inne), wszelkie atrakcje - wyciągi, zabytki, kąpieliska. Rok wydania: 2023