Wokół Gorców

Dodano 23 lipca 2017 przez aplikację Android
Wokół Gorców
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

105073
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.1
 • Dystans: 40,8 km
 • Czas trwania: 11 h 6 min
 • Średnia prędkość: 3,68 km/h
 • Przewyższenie: 757 m
 • Suma podejść: 5 656 m
 • Suma zejść: 5 654 m
 • Data: 23 lipca 2017
 • Lokalizacja:
647218
Świnkówka
Polana na północnym grzbiecie Gorca. Ma pow. 4,04 ha. Rozciąga się wspaniały widok m.in. na Jaworzynę, Kudłoń oraz dolinę Kamienickiego Potoku.
647219
Widok na Polane Gorc Kamienicki
Z wieży widokowej na Gorcu roztacza się na wszystkie strony szeroka panorama.
647220
Gorc
1228 m n.p.m. Zbudowany z piaskowców magurskich i zlepieńców. Północne stoki pokryte lasami jodłowo - bukowymi. Wyższe partie świerkami.
647221
Długa Hala
Wielka polana reglowa na grzbiecie Turbacza. Składa się z 3 polan: Wolnica, Wzorowa i Wierchy Zarębskie. Ma powierzchnię 33,77 ha
647222
Turbacz
Najwyższy szczyt Gorców, znajdujący się w centralnym punkcie pasma i tworzący potężny rozróg. Wysokość 1310 m.
647223
Tama bobrów
Droga powrotna niebieskim szlakiem
647556
staw
niebieski szlak
647557
Kamienicki Potok
Płynie głęboką doliną pomiędzy zboczami Mostownicy i Jaworzyny Kamienickiej. Jar ma głębokość 8-12 m.
647695
Widok na Schronisko pod Turbaczem
Schronisko PTTK im. Władysława Orkana na Turbaczu.Jest ono położone poniżej szczytu Turbacza w Gorcach. Znajduje się na wysokości 1283 m n.p.m. na skraju polany Wolnica, wchodzącej w skład Hali Długiej.
647697
Polana Gorc Kamienicki
Polana na północnym grzbiecie Gorca, nieco poniżej jego wierzchołka, na wysokości 1120- 1150 m n.p.m. Panoramiczny widok na Pasmo Lubania, Pieniny, Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, oraz Kudłoń
647754
po drodze...
Droga powrotna niebieskim szlakiem
647756
Gorc Kamienicki
Widok na Gorce
647757
Długa Hala
owieczki....
647920
Polana Jaworzyna Kamienicka
Widok na szczyt Gorc.
Położona na wysokości 1190 -1288 m n.p.m. polana na północno-wschodnim stoku Jaworzyny Kamienickiej w Gorcach. Jest to jedna z najpiękniejszych gorczańskich polan. Roztacza się z niej bardzo szeroka panorama na Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy.
647921
w drodze...
647922
w drodze....
Droga powrotna niebieskim szlakiem
647923
w drodze...
Powrót niebieskim szlakiem
Wycieczkę rozpoczynamy w miejscu Rzeki (Lubomierz ) i tam niebieskim szlakiem dochodzimy do Nowej Polany. Polana jest na granicy Gorców i Beskidu Wyspowego. Znajduje się w okolicach przełęczy 850 m n.p.m. pomiędzy Gorcem a Magorzycą. Następnym etapem jest Polana Świnkówka - na północnym grzbiecie Gorca. W południowym kierunku rozciąga się widok na Pasmo Gorca z polanami: Bieniowe, Średniak i Jaworzyna Kamienicka, ponad nimi górują Tatry. Po zachodniej stronie widok na sąsiedni Kudłoń i dolinę Kamienickiego Potoku. Dalej mijamy Polanę Gorc Kamienicki. Tam możemy podziwiać szeroką panoramę na m. in. Tatry, Magura Spiska, Pasmo Lubania, Pieniny, Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki. Wchodzimy na szczyt Gorc - z wieży widokowej widok na wszystkie strony. Następnie zielonym szlakiem przez Przysłop i Jaworzynę Kamienicką dochodzimy do Długiej Hali. Wielka polana reglowa. Składa się ona z 3 polan: Wolnica, Wzorowa i Wierchy Zarębskie. Z Przełęczy Długiej czerwonym szlakiem docieramy na sam szczyt Turbacza. Stoi na nim kamienny obelisk oraz żelazny krzyż. W drodze powrotnej ze szczytu możemy zatrzymać się na chwile w Schronisku Na Turbaczu. Potem żółtym szlakiem docieramy do Przełęczy Borek (zalesiona i niewielka) a następnie niebieskim wracamy do Rzek. Niebieski szlak oferuje dużo atrakcji m. in. potoki, stawy i tamę bobrów.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Beskidy

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Z Jurkowa do Mszany przez Ćwilin | Autor zdjęcia: agu_cha
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0