Włóczykije Pojezierza Barlinek "Szlak Barlinecki"

Dodano 15 marca 2014 przez plik GPX
Włóczykije Pojezierza Barlinek
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

36513
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 28,7 km
 • Czas trwania: 0 h 7 min
 • Średnia prędkość: 234,81 km/h
 • Przewyższenie: 83,22 m
 • Suma podejść: 260,73 m
 • Suma zejść: 293,25 m
 • Data: 1 stycznia 1970
 • Lokalizacja: Polska, zachodniopomorskie, Równo
222462
"Skalisty Jar Libberta"
Rezerwat "Skalisty Jar Libberta" chroni zespół składników przyrody ożywionej i nieożywionej. Środowisko rezerwatu ma postać głębokiego wąwozu o stromych ścianach. Wody spływające tędy z wierzchowiny wysoczyzny do doliny Płoni wypreparowały jedyny na Pomorzu naturalny, rodzimy kompleks skałek zlepieńcowych. Całość przypomina żywo krajobrazy górskie, co potęguje obecność modrzyka górskiego. Na dnie doliny o przekroju litery V rosną chronione obrazki plamiste.
222463
Leśnictwo Moczydło
Moczydło 6, Leśnictwo Moczydło. Ładna leśniczówka w domu ryglowym. Niedaleko (2 km) rezerwat biocenotyczno-faunistyczny "Markowe Błota".
222464
Młyn Papiernia
Papiernię wybudował w 1733 roku Eliasz Meisner, znany w Brandenburgii z produkcji papierniczej. W drugiej połowie XIX wieku dotychczasowa technologia produkcji okazała się nieopłacalna i całość przebudowano na młyn zbożowy. Młyn sprawny, lecz o niewystarczającej wydajności zamknięto w 1972. Po przeszło 20 latach, w 1994 roku pracownicy i studenci wydziału architektury Politechniki Szczecińskiej powołali Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „Młyn-Papiernia”, a obecnie trwają prace, mające na celu odrestaurowanie obiektu z przeznaczeniem na cele statutowe Stowarzyszenia.
222465
Zespół dworski Niepołcko
Wieś Niepołcko została założona na początku XIII w. przez cystersów z Kołbacza. Zespół dworski, na który składają się: dwór konstrukcji ryglowej z XIX wieku. (ruina, obecnie trwają prace ratunkowe, inwestorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa "Młyn Papiernia"), dawny park dworski w stylu angielskim o powierzchni, z pomnikowymi drzewami, oraz spichlerz modernistyczny.
Trasa rowerowa z Przelewic (poza gminą Barlinek) do wioski Lipy (też poza gminą Barlinek). W granicach gminy Barlinek około 30 km trasy.
Po drodze wspaniałe krajobrazy, jeziora, lasy Puszczy Barlinecko-Gorzowskiej, wioski z zabytkowymi kościołami, parkami i dworami, wreszcie Barlinek, miasteczko ze średniowiecznym rodowodem, z częściowo zachowanym systemem umocnień obronnych, obecnie o charakterze kurortu nad pięknym Jeziorem Barlineckim.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.