category-icon

Wierzbowa - Trzebień - Leszno Górne - Wierzbowa

45 km
35 m
Polska, dolnośląskie, Wierzbowa

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-05-04
Polska, dolnośląskie, Wierzbowa
category-icon
45 km
35 m
33 m
3/6
Wierzbowa - Trzebień – Leszno Górna - Wierzbowa
Długość trasy 46 km
Trasa jest płaska; niekiedy szlaki leśne są bardzo piaszczyste.
Początek trasy przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Wierzbowej. Kierujemy się na drugą stronę głównej drogi wiejskiej i wjeżdżamy między domostwa. Dojeżdżamy, za wsią, jadąc na zachód, do torów kolejowych. Przekraczamy torowisko i dalej jedziemy na zachód. Wśród łąk i lasów docieramy do północnego krańca Trzebienia. Tu spotykamy szosę biegnącą z południa na północ. Tą szosą podążamy na południe (w lewo). W centrum wsi znajdujemy kierunkowskaz do Trzebienia Małego. Trasa biegnie na zachód. Przekraczamy mostem rzekę Bóbr. Kilkaset metrów za mostem skręcamy w szutrową drogę biegnącą na północ (w prawo). Jedziemy wzdłuż Stawów Bobrowieckich będących efektem czerpania żwiru. Dojeżdżamy do szosy biegnącej ze Starej Olesznej. Na tej szosie w lewo (na zachód). Wnet szosa skręca na północ. Jedziemy wzdłuż Żwirowni w Starej Olesznej (obszar Natura 2000) i Bobru. Docieramy do Pstrąża, przy którym usytuowany jest obszar chroniony mewy szmieszki. Tutaj skręcamy w prawo (na wschód) i pokonujemy mostem rzekę Bóbr. Docieramy do szosy, którą jedziemy w lewo (na północ) do Leszna Górnego. W tej wsi kierujemy się za kościołem Matki Boskiej Królowej Polski w prawo duktem leśnym na południowy wschód. Na skrzyżowaniu dróg leśnych, na którym pojawią się szlaki czerwony i niebieski skręcamy w lewo i podążamy na wschód. Nie trzymamy się jednak tych szlaków, które biegną na północny-wschód do Przemkowa. Można też jechać na południowy-wschód prosto do Wierzbowej (szlak czerwony). Jadąc jednak na wschód natrafimy po kilku kilometrach na dukt biegnący na południe, którym dojedziemy do Wierzbowej.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Bory Dolnośląskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Dolnośląskie

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów.

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019