Wierzbowa - Trzebień - Leszno Górne - Wierzbowa

Dodano 5 maja 2013 przez plik GPX
Wierzbowa - Trzebień - Leszno Górne - Wierzbowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

20172
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 45,8 km
 • Przewyższenie: 25,46 m
 • Suma podejść: 169,01 m
 • Suma zejść: 169,12 m
 • Data: 4 maja 2013
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Wierzbowa
107168
DSC0015171
107169
DSC0015281
107170
DSC0015498
107171
DSC0014817
Wierzbowa - Trzebień – Leszno Górna - Wierzbowa
Długość trasy 46 km
Trasa jest płaska; niekiedy szlaki leśne są bardzo piaszczyste.
Początek trasy przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Wierzbowej. Kierujemy się na drugą stronę głównej drogi wiejskiej i wjeżdżamy między domostwa. Dojeżdżamy, za wsią, jadąc na zachód, do torów kolejowych. Przekraczamy torowisko i dalej jedziemy na zachód. Wśród łąk i lasów docieramy do północnego krańca Trzebienia. Tu spotykamy szosę biegnącą z południa na północ. Tą szosą podążamy na południe (w lewo). W centrum wsi znajdujemy kierunkowskaz do Trzebienia Małego. Trasa biegnie na zachód. Przekraczamy mostem rzekę Bóbr. Kilkaset metrów za mostem skręcamy w szutrową drogę biegnącą na północ (w prawo). Jedziemy wzdłuż Stawów Bobrowieckich będących efektem czerpania żwiru. Dojeżdżamy do szosy biegnącej ze Starej Olesznej. Na tej szosie w lewo (na zachód). Wnet szosa skręca na północ. Jedziemy wzdłuż Żwirowni w Starej Olesznej (obszar Natura 2000) i Bobru. Docieramy do Pstrąża, przy którym usytuowany jest obszar chroniony mewy szmieszki. Tutaj skręcamy w prawo (na wschód) i pokonujemy mostem rzekę Bóbr. Docieramy do szosy, którą jedziemy w lewo (na północ) do Leszna Górnego. W tej wsi kierujemy się za kościołem Matki Boskiej Królowej Polski w prawo duktem leśnym na południowy wschód. Na skrzyżowaniu dróg leśnych, na którym pojawią się szlaki czerwony i niebieski skręcamy w lewo i podążamy na wschód. Nie trzymamy się jednak tych szlaków, które biegną na północny-wschód do Przemkowa. Można też jechać na południowy-wschód prosto do Wierzbowej (szlak czerwony). Jadąc jednak na wschód natrafimy po kilku kilometrach na dukt biegnący na południe, którym dojedziemy do Wierzbowej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.