Wawer jakiego nie znasz

Dodano 26 kwietnia 2021 przez rysowanie
Wawer jakiego nie znasz
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

208358
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Inne
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  2.8
  • Dystans: 3,9 km
  • Data: 26 kwietnia 2021
  • Lokalizacja: Warszawa - Wawer
1173217
Zajazd Napoleoński
Karczma Wawer, od której nazwę wzięła gmina, była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych.
Obecnie mieści się tu hotel Zajazd Napoleoński
1173218
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie – parafia rzymskokatolicka, leżąca na terenie diecezji warszawsko-praskiej, w dekanacie anińskim. Erygowana w 1406 r. - jedna z najstarszych parafii warszawskich i największa pod względem terytorialnym.
1173219
Cmentarz Przykościelny-Zabytek.
Najstarszy nagrobek z 1843 roku.
1173220
Cmentarz Parafialny w Zerzniu
Założony w 1800 r. . Wpisany do rejestru zabytków nr. 1470.
1173221
DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw
Wybierz jeden z kompleksowo wyposażonych 359 pokoi i apartamentów, by cieszyć się komfortem bajecznie wygodnych łóżek oraz skorzystaj z bogatej oferty naszego hotelu, dzięki której.Twój pobyt będzie naprawdę wyjątkowy.
1173222
Pumptrack Wawer
Cieszy się niezwykłą popularnością i jest nie lada atrakcją dla najmłodszych. Jeden z ciekawszych warszawskich pumptracków został otwarty w zeszłym roku przy ul. Skalnicowej i przeżywa prawdziwe oblężenie. Czy niezwykła popularność tego miejsca zapoczątkuje w Wawrze modę na pumptracki?
1173223
Kamień upamiętniający Wacława Wojtyszkę w Nadwiślu
Kamień - pomnik poświęcony PPOR. Piotrowi Wacławowi Wojtyszko "Wroński","Baca"
1173224
Mural z symbolami Wawra
Mural autorstwa Dawida Ryskiego, grafika, ilustratora i muzyka, zdobi ścianę budynku przychodni lekarskiej przy ul. Żegańskiej.
1173225
Plaża "Romantyczna"
To prawdziwa plaża z żółtym piaskiem i pięknym
widokiem na rzekę. W lecie można pograć w siatkówkę na tutejszym boisku i rozpalić ognisko. Organizowanych jest na niej wiele ciekawych wydarzeń, na przykład spływy kajakowe, rejsy wycieczkowe szkutami wiślanymi czy koncerty. Do plaży
można dojechać od strony ulicy Romantycznej
(odchodzącej od Wału Miedzeszyńskiego).
1173226
Willa „Snitkówka”
W Aninie wciąż można podziwiać budynki z okresu świetności, mimo że w latach 30. XX w. stylowe drewniane wille zaczęto zastępować murowanymi, stylizowanymi dworkami lub nowoczesnymi budynkami, zaś stare wille rozbierano jedna po
drugiej.
Willa „Snitkówka” to drewniany budynek w stylu
„świdermajer”. Po II wojnie światowej dom przeznaczono na mieszkania kwaterunkowe, co w rezultacie doprowadziło do dewastacji budynku.
Na szczęście po przywróceniu domu jego właścicielom przeprowadzono gruntowną renowację. Dzisiaj „Snitkówka”, pięknie odnowiona, służy jako
scenografia do wielu polskich seriali telewizyjnych.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.