Wawer jakiego nie znacie !

Dodano 27 kwietnia 2021 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

208438
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  4.1
  • Dystans: 42,1 km
  • Przewyższenie: 28,62 m
  • Suma podejść: 53,67 m
  • Suma zejść: 43,62 m
  • Data: 26 kwietnia 2021
  • Lokalizacja: Warszawa - Wawer
1173754
Zajazd Napoleoński
Karczma Wawer, od której nazwę wzięła gmina, była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych.
Obecnie mieści się tu hotel Zajazd Napoleoński
1173755
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie – parafia rzymskokatolicka, leżąca na terenie diecezji warszawsko-praskiej, w dekanacie anińskim. Erygowana w 1406 r. - jedna z najstarszych parafii warszawskich i największa pod względem terytorialnym.
1173756
Cmentarz Przykościelny-Zabytek.
Najstarszy nagrobek z 1843 roku.
1173757
Cmentarz Parafialny w Zerzniu
Założony w 1800 r. . Wpisany do rejestru zabytków nr. 1470.
1173759
Pumptrack Wawer
Cieszy się niezwykłą popularnością i jest nie lada atrakcją dla najmłodszych. Jeden z ciekawszych warszawskich pumptracków został otwarty w zeszłym roku przy ul. Skalnicowej i przeżywa prawdziwe oblężenie. Czy niezwykła popularność tego miejsca zapoczątkuje w Wawrze modę na pumptracki?
1173760
Kamień upamiętniający Wacława Wojtyszkę w Nadwiślu
Kamień - pomnik poświęcony PPOR. Piotrowi Wacławowi Wojtyszko "Wroński","Baca"
1173762
Plaża "Romantyczna"
To prawdziwa plaża z żółtym piaskiem i pięknym
widokiem na rzekę. W lecie można pograć w siatkówkę na tutejszym boisku i rozpalić ognisko. Organizowanych jest na niej wiele ciekawych wydarzeń, na przykład spływy kajakowe, rejsy wycieczkowe szkutami wiślanymi czy koncerty. Do plaży
można dojechać od strony ulicy Romantycznej
(odchodzącej od Wału Miedzeszyńskiego).
1173763
Mural z symbolami Wawra
Mural autorstwa Dawida Ryskiego, grafika, ilustratora i muzyka, zdobi ścianę budynku przychodni lekarskiej przy ul. Żegańskiej.
1173764
Willa „Snitkówka”
W Aninie wciąż można podziwiać budynki z okresu świetności, mimo że w latach 30. XX w. stylowe drewniane wille zaczęto zastępować murowanymi, stylizowanymi dworkami lub nowoczesnymi budynkami, zaś stare wille rozbierano jedna po
drugiej.
Willa „Snitkówka” to drewniany budynek w stylu
„świdermajer”. Po II wojnie światowej dom przeznaczono na mieszkania kwaterunkowe, co w rezultacie doprowadziło do dewastacji budynku.
Na szczęście po przywróceniu domu jego właścicielom przeprowadzono gruntowną renowację. Dzisiaj „Snitkówka”, pięknie odnowiona, służy jako
scenografia do wielu polskich seriali telewizyjnych.
1173768
| Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Jest to jeden z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce, będący jednocześnie pomnikiem poświęconym dzieciom ofiarom II wojny światowej. Założono go w 1977 r., a pomysłodawczynią była poetka, Ewa Szelburg-Zarembina, znana z twórczości dla dzieci. Oprócz działalności leczniczej, rehabilitacyjnej, naukowo-badawczej
i szkoleniowej Instytut jest również partnerem w wielu akcjach społecznych i edukacyjnych.
W jego skład wchodzi obecnie 17 klinik wyposażonych w najnowszy sprzęt, między innymi dzięki współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Fundacji TVN.
1173823
Kolej nadwiślańska - Dworzec kolejowy w Falenicy
Historia Kolei Nadwiślańskiej sięga 1877 r. Licząca 522 kilometrów linia prowadziła od Mławy przez Warszawę,
Lublin do Kowla – był to najdłuższy szlak kolejowy Królestwa Polskiego, który początkowo stanowił najkorzystniejsze połączenie południowej Rosji z Warszawą i Morzem Bałtyckim, konkurując z transportem wodnym.
Do czasu I wojny światowej na trasie było niewiele dworców pasażerskich, a te podwarszawskie zlokalizowano
między innymi w Wawrze i Willach Falenickich. Wokół linii zaczęły stopniowo powstawać nowe osiedla; dla
mieszkańców Warszawy linia oznaczała łatwiejszy wyjazd z centrum w celach wypoczynkowych. Pobyty
„u wód”, „na latowiskach” bądź „wilegiaturze” cieszyły się wówczas coraz większą popularnością, więc komfort
przejazdu pozostawiał wiele do życzenia; pasażerowie narzekali też na małą liczbę połączeń, złe rozplanowanie
rozkładu jazdy i opóźnienia. Mimo to ta szerokotorowa kolej do 1914 r. wiodła prym w obsłudze ruchu wypoczynkowego. Państwo przejęło tę trasę w 1898 r. i wcieliło ją do przedsiębiorstwa Koleje Nadwiślańskie.
1173833
Jezioro Torfy koło Aleksandrowa
Powoli zarastające jezioro to dobry cel rodzinnego
spaceru: miejsce jest dość odosobnione, mimo
że znajduje się niedaleko osiedla. Wokół rozciąga
się piękny sosnowy las, poprzetykany gdzieniegdzie dębami i brzozami. Miejscami teren może być podmokły. Nad jeziorem znajduje się punkt
widokowy, z którego można podziwiać jezioro i wiele ptaków gniazdujących w okolicy. Altana turystyczna umożliwia zrobienie krótkiej przerwy i przekąszenie posiłku na świeżym powietrzu. Jezioro znajduje się także na szlaku rowerowym Niebieski MAX.
1173835
Rezerwat im. Króla Jana Sobieskiego
W 1932 r. na terenie Glinek założono leśny rezerwat, któremu nadano nazwę „Las im. Króla Jana III Sobieskiego” – nawiązywała ona do dawnego właściciela dóbr wilanowskich, do których również należały tereny Glinek (czyli dzisiejszego Marysina Wawerskiego). Na początku rezerwat
zajmował powierzchnię 311 hektarów, ale po II wojnie światowej zmniejszono go do około 114 hektarów. Można w nim zobaczyć pozostałości pierwotnej Puszczy Mazowieckiej z elementami starodrzewu dębowego. Tereny porasta las
sosnowo - dębowo - lipowy z domieszką czarnej brzozy. Jest to jeden z dziewięciu rezerwatów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
1173838
DoubleTree by Hilton Hotel and Conference Centre Warsaw
Wybierz jeden z kompleksowo wyposażonych 359 pokoi i apartamentów, by cieszyć się komfortem bajecznie wygodnych łóżek oraz skorzystaj z bogatej oferty naszego hotelu, dzięki której.Twój pobyt będzie naprawdę wyjątkowy.
Trasa przedstawia ciekawe miejsca na terenie dzielnicy Wawer. Wawer ma znakomite tereny do wycieczek pieszych
i rowerowych, szczególnie w Mazowieckim
Parku Krajobrazowym. Trasa przebiega zarówno przez miejsca historyczne, jak i ciekawe miejsca do wypoczynku. Wiele tras rowerowych rozpościera się na terenie Wawra. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia "świdermajerów", które urzekają swoim pięknem.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.