W cieniu Puszczy Sandomierskiej

Dodano 22 maja 2012 przez plik GPX
W cieniu Puszczy Sandomierskiej
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

9593
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.5
  • Dystans: 76,7 km
  • Czas trwania: 5 h 23 min
  • Średnia prędkość: 14,24 km/h
  • Przewyższenie: 106 m
  • Suma podejść: 917 m
  • Suma zejść: 973 m
  • Data: 20 maja 2012
  • Lokalizacja: Cmolas - Mielec - Tarnobrzeg
219642
Przystanek Kolejowy
219643
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego
wzniesiony w 1674r. jako kosciółek szpitalny. Wcześniej pobudowano tutaj kaplicę i szpital postawione w miejscu cudownego objawienia, jakiego doznał 6 sierpnia 1585r. 13-letni Wojciech Borowiusz - szlachecki syn. Ukazał mu się Jezus z rozspostartymi rękami w otoczeniu orszaku świętych.
219644
Kościół pw. Wniebowzięcia Matki Boskiej
wzniesiony w latach 1900-1902 w stylu neogotyckim. W ołtarzu znajduje się słynący łaskami obraz "Madonny z Puszczy" przeniesiony z poprzedniej, drewnianej swiątyni.
219645
Karczma Polska
219646
Odpoczynek pod wiatą
219647
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
został zbudowany przez niemieckich kolonistów w 1833r., jako świątynia protestancka. W 1942r.,po przesiedleniu Niemców przejęty przez katolików
219648
Wnętrze świątyni
219649
Kapliczka św. Huberta
Zbudowana w 1925r. W jej wnętrzu umieszczona była rzeźba św. Huberta autorstwa słynnego rzeźbiarza Ksawerego Dunikowskiego. Została zniszczona w wojennej zawierusze przez żołnierzy rosyjskich stacjonujących w pobliskiej leśniczówce. Kolejną rzeźbę skradziono
219650
Na leśnym rozdrożu
Pierwotnie mieliśmy rozpocząć wycieczkę w Kolbuszowej, jednak daliśmy się nabrać na medialne straszenie spodziewanymi pomrukami gwałtownych burz. Skróciliśmy więc trasę, za miejsce startu obrawszy Cmolas. No cóż nawet kropla deszczu nie spadła nam na karki ale na szczęście dokonana modyfikacja okazała się w pełni satysfakcjonująca. W końcu cel wyprawy pozostał ten sam, zgodnie z tematem wycieczki. Trasa wiodła głównie lokalnymi drogami z asfaltowymi nawierzchniami, z reguły w bardzo dobrym stanie. Jedynie od Toporowa do Mielca i od puszczańskiej Kaplicy św. Huberta do Babuli trafił się śródleśny odcinek zniszczonego asfaltu. Ponadto wystąpił utwardzony fragment drogi leśnej do wspomnianej kaplicy od budynku Leśniczówki Czajkowa, na obrzeżach Sarnowa. Za Cmolasem doświadczaliśmy lekko pofalowanego krajobrazu Płaskowyżu Kolbuszowskiego. Na obrzeżach Mielca wykonaliśmy pętlę wokół Stawów Cyrenajskich (z perspektywy drogi była widocza osuszona niecka jednego z nich) . Zabytkowe drewniane kościoły w Cmolasie i Sarnowie stanowiły urozmaicenie dominujących, wiejsko-puszczańskich pejzaży z wyjątkiem industrialnego krajobrazu mieleckiej strefy. Po prostu rowerowa sielanka.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.