W blasku Księżyca_100 km_2022

Dodano 18 sierpnia 2021 przez plik GPX
W blasku Księżyca_100 km_2022
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

225146
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 103 km
 • Przewyższenie: 179,51 m
 • Suma podejść: 2 444,54 m
 • Suma zejść: 2 446,22 m
 • Data: 27 maja 2022
 • Lokalizacja: Rumia
1298796
8-min
W BLASKU KSIĘŻYCA 100 KM+ START 27.05.2022 godz. 22:00.

To cieszący się sporym zainteresowaniem bieg ultra Festiwalu Biegowego ULTRA WAY. Pełne 100 km, czyli dla wielu ultrasów minimum biegów ultra, a dla innych marzenie do pokonania pierwszej lub kolejnej setki. Trasa o średnim stopniu trudności. Nie obfitująca w szczególnie techniczne odcinki i duże przewyższenia, jednak nie należy jej lekceważyć. Początek trasy w szczególności wymaga od Was ostrożności w forsowaniu tempa, aby mieć siły na delektowanie się kolejnymi kilometrami trasy.
Jedyny start poza centrum zawodów, bo nad malowniczo położonym Jeziorem Dobrym przy drodze 218. Bieg zaczyna się w samym środku dzikich terenów Puszczy Darżlubskiej obfitującej w zwierzynę płową, ale również wilki i rysie, a nawet i żubry. Wiosenna, kaszubska noc może być przyjemnie ciepła, ale równie dobrze przenikliwie chłodna. Tuż po starcie przekroczycie drogę krajową nr 218 i zanurzycie się w mrocznych lasach porastających pagórkowaty wschodni brzeg Jeziora Żarnowieckiego. To bardzo wymagający teren. Szczęściarzom i tym, którzy potrafią się zachować cicho na pewno w blasku czołówek uda się zobaczyć spokojnie spędzające noc stadka jeleni. To zapomniane (na szczęście) tereny dla turystyki pieszej i rowerowej. Dzięki temu jest tu na prawdę dziko i czysto. Dlatego podobnie jak na pozostałych miejscach trasy postarajcie się zachować porządek i zostawić te miejsca takimi jakie je zastaliście. Jeśli niebo będzie czyste, w świetle gwiazd zobaczycie gdzieś w dole teren niedokończonej elektrowni jądrowej w okolicach Kartoszyna, a nieco dalej zdobędziecie Zamkową Górę z wałem prastarego grodziska na szczycie.
Kolejna część trasy prowadzi przez małą, aczkolwiek historyczną wieś Żarnowiec. Najbliższe kilometry to tereny raczej płaskie (mimo wszystko uważajcie i nie potknijcie się o Diabelski Kamień) i często odkryte, więc jeśli nad ranem traficie na pogodę wietrzną to lepiej ubierzcie wiatrówki bo na pewno wymarzniecie. Pierwszy czekający na was punkt żywieniowy to ..... km i miejscowość Krokowa z okazałym zamkiem rodziny hrabiego von Krockow. Stamtąd, przez Jastrzębią Górę z „Gwiazdą Północy”, czyli najdalej na północ wysunięty kraniec Polski, i Rozewie, brzegiem morza dotrzecie w końcu w okolice portu rybackiego we Władysławowie. Tu rozstaniecie się z otwartym morzem i plażą, by po pokonaniu kilku ulic dzielnicy portowej osiągnąć punkt żywieniowy nr 2 na .... km. Tu szlak kieruje się prosto na południe, wzdłuż Zatoki Puckiej, zwanej przez lokalsów Pucyfikiem. Za Puckiem zacznie najbardziej widowiskowy odcinek trasy, bo prowadzący klifami nadmorskimi. Miniecie zamek w Rzucewie i dobiegniecie do historycznego i bardzo starego miejsca. To osada Łowców Fok, gdzie znajduje się punkt żywieniowy nr 3 na ... km. Dalej pobiegniecie niebieskim szlakiem. Trasa zaczyna ponownie falować, zaliczycie mniejsze i większe wzniesienia. Po przecięciu drogi krajowej nr 6 ponownie wbiegniecie do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Niedługo osiągniecie kolejny, czwarty punkt żywieniowy w Redzie Marianowie na .... km. Przed wami jeszcze sporo wzniesień, gdyż trzeba będzie ominąć położoną w dolinie Zagórskiej Strugi dzielnicę Rumi - Szmeltę. W sąsiedztwie jednostki wojskowej czeka na was ostatnie wzniesienie schowane w lesie, długi zbieg, a na jego końcu upragniona meta, medal, przyjaciele i ciepła strawa! Trasa nie jest wbrew pozorom łatwa i wymaga doświadczenia w biegach ultra. Wcale nie jest taka płaska, jak niektórzy, w szczególności z południa Polski, sądzą o biegach nadmorskich. Szczególnie pierwsze i ostatnie kilometry to ciągłe podbiegi i zbiegi, a bieg brzegiem morza po mokrym i uciekającym spod nóg piasku też ma swoją cenę... Mamy nadzieję, że was nie wystraszyliśmy :) Setka jest Wasza!

*Trasa może ulec delikatnym korektom ze względu na wytyczne Lasów Państwowych

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.