W BLASKU KSIĘŻYCA 100 km+

Dodano 28 września 2019 przez plik GPX
W BLASKU KSIĘŻYCA 100 km+
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

159917
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 102 km
 • Przewyższenie: 192,58 m
 • Suma podejść: 3 089,84 m
 • Suma zejść: 3 089,84 m
 • Data: 30 maja 2019
 • Lokalizacja: Rumia
902682
2598
902688
2.1
902689
2513
W BLASKU KSIĘŻYCA 100 km+ START 30.05.2020 godz. 00:00

To cieszący się największym zainteresowaniem bieg ultra Festiwalu Biegowego ULTRA WAY. Pełne 100 km czyli dla wielu ultrasów minimum biegów ultra, a dla innych marzenie do pokonania pierwszej lub kolejnej setki. Trasa o średnim stopniu trudności. Nie obfitująca w trudne technicznie odcinki i duże przewyższenia, jednak nie należy jej lekceważyć. Początek trasy w szczególności wymaga od Was ostrożności w forsowaniu tempa, aby mieś siły na delektowanie się kolejnymi kilometrami trasy.
Start podobnie jak w przypadku najdłuższej trasy w Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi 30 maja o północy. Pierwsze kilkanaście kilometrów biegniecie wzniesieniami morenowymi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Rumią i Redą. Już na początku po kilkuset metrach rozpoczynamy długi usypiający podbieg, aby następnie ostro zbiec w dół do czarnego szlaku. Po opuszczeniu TPK przekraczacie drogę krajową nr 6 i dobiegacie do pierwszego punktu odżywczego Fenikowskiego na 18 km.
Po opuszczeniu PK odżywczego nr 1 wbiegacie w Puszczę Darżlubską, gdzie rzeźba terenu znacznie się zmienia na lekko pofałdowaną. Dodatkowo tereny o znacznym zalesieniu i bagienne sprzyjają życiu dzikich zwierząt. Także rozglądajcie się, a może spotkacie nie tylko jelenie, czy sarny. Tu odnotowywano już obecność wilków, łosi, a może i żubra. Następnie jeszcze przed PK odżywczym nr 2 trasa przebiega przez wyjątkowe miejsce na trasie czyli Groby Piaśnickie. To miejsce zwane inaczej Małym Katyniem powinno mimo imprezy sportowej spowodować zadumę w każdym z uczestników biegu. Tym bardziej, że to miejsce pokonywać będziecie w samym środku nocy. To właśnie w tych miejscach podczas II wojny Światowej Hitlerowcy zamordowali od 12 do 14 tys. ludzi. Mimo, że sporo już czasu minęło warto uszanować to miejsce. Po Piaśnicy biegacze docierają do jeziora Dobrego i po obiegnięciu go docierają do 2 PK odżywczego na 42 km. Po opuszczeniu PK odżywczego kierujecie się czarnym szlakiem w sam środek Puszczy Darżlubskiej. Uważajcie, bądźcie cicho i miejcie oczy szeroko otwarte, a szczęściarzom uda się zobaczyć sporo zwierzyny płowej. W te tereny coraz częściej zapędzają się wilki, a były przypadki obecności łosi czy nawet żubrów. Po kilku kilometrach docieracie do PK odżywczego nr 3 w Mechowie. To 52 kilometr. Uzupełnijcie zapasy bo czeka Was ponowna wizyta w Puszczy i kolejne kilometry w najdzikszych jej miejscach. Tu trasa nie wyróżnia się sporym przewyższeniem, ale spora mikrorzeźba i niewielki wzniesienia potrafią niejednemu biegaczowi mocno wejść w nogi.
Po kilku kilometrach wybiegacie z lasu i ponownie w okolicach wsi Darżlubie witacie się z czarnym szlakiem. Teraz czeka Was kilkukilometrowy odcinek odkryty od wiatru i słońca. Oby za bardzo nie wiało, bo zrozumiecie co to znaczy wiatr znad morza i po co macie wiatrówki. Jednak coraz częściej będziecie mogli dostrzec w oddali piękne widoki Zatoki Puckiej zwanej często na Kaszubach małym morzem. Jeszcze tylko trzeba przebrnąć przez Puck i dobiegacie do niebieskiego szlaku. Teraz zaczyna się widowiskowy odcinek trasy, bo prowadzący klifami nadmorskimi. Rozglądajcie się bo widoki zapierają dech w piersiach, ale nie zapomnijcie patrzeć pod nogi bo ścieżka wąska i nie jeden tu orła wywinął. W końcu jest 72 km i Wasz 4 PK odżywczy w historycznej Osadzie łowców fok. Wyjątkowe miejsce, które pamięta czasy kiedy tych zwierząt sporo było w naszym morzu, a zawód łowcy fok był czymś normalnym w tych regionach. Tu dobrze możecie się odżywić i nie oszczędzajcie swojego podniebienia, bo sporo już kalorii macie za sobą, a żeby starczyło Wam sił na końcówkę to trzeba zatankować do pełna. Mijacie zamek w Rzucewie i biegniecie dalej niebieskim szlakiem. Możecie podziwiać wspaniałe widoki Zatoki Puckiej z okolicznych wzniesień. Trasa zaczyna ponownie falować i zaliczacie coraz większe wzniesienia i wyjątkowe lasy bukowe. Dobiegamy do znanego już nam PK odżywczego w Redzie dla nas to już nr 5 na 91 km i po przekroczeniu drogi krajowej nr 6 ponownie wbiegacie do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Tu po pokonaniu niespełna 10 km i kilku nie za dużych wzniesień, które wydają się nie mieć końca oraz stromego zbiegu docieracie do Rumi. Teraz już tylko kilkaset metrów dobiegu do Szkoły Podstawowej nr 7 gdzie znajduje się upragniona meta, medal, przyjaciele i ciepła strawa.
Trasa jak każda setka wymaga doświadczenia w biegach ultra i wcale nie jest tak łatwa i płaska jak się niektórym biegaczom z poza północy kraju może wydawać. Będzie pot, może być ból, ale na pewno będzie uśmiech. Obiecujemy…

*Trasa może ulec delikatnym korektom ze względu na wytyczne Lasów Państwowych

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Trójmiasto

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Do falochronów | Autor zdjęcia: max_c74
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0