category-icon

Trzy jeziora - żywiecczyzna

117 km
672 m
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-06-04
category-icon
117 km
672 m
667 m
Średni
1.5/6
W słoneczny czwartek 4.05.2015 roku wypadło święto Bożego Ciała. Jest to również dzień wolny od pracy, co oprócz praktyk religijnych, wykorzystaliśmy na wyprawę rowerową. Nasza wspólna wyprawa zaczęła się na wale goczałkowickim, by szybko pojechać przez Zabrzeg, Ligotę, Mazańcowice do Bielska-Białej. Na trasie spotkaliśmy rowerzystę, który chciał nam uciec, toteż spróbowaliśmy wyścigu z nim. To z początku udało się na trasie w Mazańcowicach i zostawiliśmy gościa w tyle... On niespodziewanie zaskoczył nas po przejechaniu przez tunele Hulanka w Bielsku-Białej, co jest kategorycznym złamaniem przepisów ruchu drogowego, bowiem obowiązuje tam zakaz jazdy rowerem i trzeba jechać nie w tunelu a nad nim... Facet ignorował przepisy i znacznie nas wyprzedził!!! No ale niech mu będzie...oby takich policja łapała! Po opuszczeniu Bielska, pojawiły się wspaniałe widoki na Kotlinę Żywiecką z okolicznymi szczytami Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego. widoki towarzyszyły nam przez całą wyprawę po Żywiecczyźnie! Z Bielska pojechaliśmy przez Bystrą, Meszną, Buczkowice,
Godziszkę, Słotwinę do Lipowej. Tam znaleźliśmy szlak rowerowy i ty sposobem, jadąc po miedzach, zawitaliśmy w Siennej, gdzie w budowie jest droga ekspresowa z Bielska na Zwardoń, której fragmentem jechaliśmy do samego Żywca. W tym mieście warto odwiedzić słynny browar, co też uczyniliśmy. Potem przez centrum Żywca, pojechaliśmy wzdłuż Soły na brzegi Jeziora Żywieckiego i tutaj krążyliśmy do momentu aż drogę zagrodziła nam woda!!! Musieliśmy jakoś poszukać alternatywnej trasy na Tresną (pobłądziliśmy w miejscu nazwanym " C'est la vie" (selawi) ale trafiliśmy na główną trasę i jadąc wzdłuż brzegu jeziora i podziwiając piękne widoki dotarliśmy do tamy w Tresnej. Tu był krótki postój i podziwianie widoków, a potem pojechaliśmy w kierunku Międzybrodzia Bialskiego. Tutaj nieco zmodyfikowaliśmy plany, które przewidywały wizytę w Kozubniku i Kozach, ale ze względu na duży ubytek czasu związany z poszukiwaniem drogi przy jeziorze w Żywcu, po posiłku, skierowaliśmy się na Przełęcz Przegibek, która okazała się dla mnie znacznie łatwiejsza niż kiedy ją pokonywałem pierwszy raz 2.06.2013 roku i to spowodowało, że nieco nastraszyłem Michała, który dzielnie tą trasę pokonał. Na przełęczy wdaliśmy się w dyskusję ze sprzedawczynią w sklepie i starszym panem konsumującym posiłek. Szokiem były dla nic dystanse jakie pokonujemy na rowerach...Potem czekal nas fajny zjazd do Straconki w Bielsku-Białej i przejazd przez centrum tego miasta do Czechowic-Dziedzic, gdzie nasza wspólna trasa dobiegła końca. ja tylko wróciłem przez Zabrzeg do domu...

Jednym zdaniem: 120 km zaliczone,pogoda fajna, widoki zajebiste, atmosfera wesoła, kondycja nie najgorsza, zmęczenie minimalne (pod górki było trudniej), rowery spisywały się świetnie i tylko czekać by znów wyruszyły w trasę...

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Szczyrk
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szczyrk

Mapa turystyczna „Szczyrk” obejmuje swoim obszarem gminę Szczyrk, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. wschodnią część Brennej, Buczkowice.

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich. Mapa zawiera również wyciągi narciarskie wraz z trasami zjazdowymi. Sprawdzi się we wszystkich 4 porach roku!

Żywiec i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Żywiec i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna "Żywiec i okolice" z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem Żywiec i okolice po Węgierską Górke na południu, Międzybrodzie Bialskie i zaporę na jeziorze Międyzbrodzkim na północy, Rychwałd na wschodzie i Rybarzowice na zachodzie.

Rok: 2018

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

Mapa z zaznaczonymi m.in. zabytkami, noclegami, bazą gastronomiczną, basenami, wyciągami narciarskimi. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny czas przejścia, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. W miejscowościach podano nazwy ulic. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m oraz cieniowania. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

Rok wydania: 2017

Beskid Śląski - dla wymagających
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski - dla wymagających

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Mapa przedstawia m.in. rzeźbę terenu, sieć dróg (w tym nazw ulic), zabudowę, a także treści turystyczne – szlaki turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną, atrakcje turystycznye i inne elementy. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.
Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.
Wydawnictwo Compass dokonało aktualizacji mapy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków.

Wydanie 10, 2017 r.