Tropem Rysia 42 km+

Dodano 3 czerwca 2021 przez plik GPX
Tropem Rysia 42 km+
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

213573
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 43,2 km
 • Przewyższenie: 186,55 m
 • Suma podejść: 1 821,41 m
 • Suma zejść: 1 803,02 m
 • Data: 15 stycznia 2022
 • Lokalizacja: Wejherowo
1204289
IMG_1146 (2)
TROPEM RYSIA 42 KM+

Królewski dystans, ale rozgrywany w leśnej scenerii, na gruntowych drogach i ścieżkach, z przewyższeniami niewyobrażalnymi dla amatorów biegów ulicznych, dodatkowo w warunkach zimowych, to coś w sam raz dla twardzieli (i twardzielek).
Początek biegu został wyznaczony na godzinę 8:00, 15-go stycznia 2022 r., a start zlokalizowany będzie w Parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Zaczniecie po płaskim, ale już po kilkuset metrach ujrzycie to, co lubicie najbardziej: górki :) Trasa poprowadzi was kolejnymi morenowymi grzbietami i dolinkami, aż do doliny potoku Cedron, w okolicy polany Młynki. Zaczną się dalsze podbiegi i leśne widoki, ale będziecie też mieć okazję rzucić okiem na rozległą przestrzeń pól wokół Zbychowa. Dalej, na powrót w lesie, droga zamieni się w malowniczą ścieżkę wijącą się skrajem głębokiej doliny, której dnem biegnie asfaltowa szosa z Redy do Zbychowa. Na ten odcinek szykujcie wszystko, co może Wam służyć do robienia fotek, bo miejsce i Wasza obecność w nim warte są uwiecznienia.
Kolejne zbiegi, podbiegi i zawijasy trasy wyprowadzą Was do doliny Zagórskiej Strugi. Na 20,5 kilometrze przebiegniecie przez mostek (zakładamy, że będzie tam w dniu biegu), skąd już niedaleko do punktu kontrolnego (20,5 km), zlokalizowanego na leśnym parkingu o wdzięcznej nazwie Piekiełko...
Napojeni i nakarmieni ruszycie w dalszą drogę starym brukiem, pamiętającym jeszcze pruskie czasy. Poprowadzimy Was lasami i polami do ukrytego w lesie Jeziora Bieszkowickiego. W jego rejonie będziecie mieli do czynienia z najwyższym punktem trasy – 219 m n.p.m.
Pokręcicie się po leśnych ścieżkach po to, by zbliżyć się do Jeziora Rębówka. Ledwie miniecie urokliwe leśne oczko wodne, a już dotrzecie do kolejnej wodnej atrakcji naszego maratonu – Jeziora Wygoda. Jeszcze nie ochłoniecie, a już będziecie się zachwycać widokiem na wyłaniające się po lewej ręce Jezioro Pałsznik. Na kolejnych kilometrach osiągniecie ostatnie już na szlaku, za to najdłuższe i piękne o każdej porze roku Jezioro Borowo. Podążycie jego momentami wysokim, wschodnim brzegiem. Możliwe, że do bodźców wzrokowych dołączą do Was także te węchowe, a to dlatego, że zbliżać będziecie się do punktu kontrolnego na leśnym parkingu w bezpośrednim sąsiedztwem jeziora, gdzie Was podkarmimy.
Po odnowieniu sił witalnych wyruszycie w kierunku Wejherowa. Przed Wami jeszcze sporo zbiegów i podbiegów, ostrych zakrętów i zmian podłoża. Niedaleko mety przebiegniecie przez wzgórza Syjon, Wolności i Kalwarię i ostatnimi zakrętami dotrzecie do mety zlokalizowanej na terenie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Wejherowie (ul. Przyjaźni). To co, skusicie się?

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.