Trasa nr 3

Dodano 27 kwietnia 2020 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

169956
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.4
 • Dystans: 27,4 km
 • Przewyższenie: 28,2 m
 • Suma podejść: 42,32 m
 • Suma zejść: 41,98 m
 • Lokalizacja: Parczew, Siemień
968582
PKP Parczew
Możłiwy punkt startowy
968583
Wiata
Miejsce na ognisko, zadaszenie z ławkami.
968584
Widok na stay
Ładny widok na stawy siemieńskie
968585
Ścieżka edukacyjna jezioro obradowskie
Istnieje możliwość przjecia się ścieżką. W tym miejscu znajduje się także wiata i miejsce na ognisko.
968586
Wiata 2
Miejsce na ognisko i wiata z ławkami
Parczew – Koczergi – Miłków – Siemień – Tulniki – Gródek Szlachecki – Buradów – Jezioro Obradowskie – Laski – Parczew

Wyjazd z Parczewa drogą do Siemienia.
Przejeżdżamy przez Koczergi, Brudno, Miłków i docieramy do Stawu siemieńskiego -staw ten utworzono w XVI w. przegradzając rzekę Tyśmienica groblą.
T3 Młyn Siemień
Pracę tę mieli wykonać jeńcy tatarscy, spiętrzając w ten sposób wodę otrzymano zbiornik wodny o powierzchni ponad 600 h. Staw ten wraz z majątkiem ziemskim przetrwał w niemal niezmienionej formie, aż do wieku XX.

Wjeżdżając do Siemienia widzimy po prawej stronie murowany młyn wodny z końca XIX wieku ( wybudowany na miejscu drewnianego z XVI w).

W samym Siemieniu warto zobaczyć zespół dworsko – parkowy z lat 70-tych XIX w Kapliczka sw. Jana Nepomucena i kapliczki z rzeźbą Chrystusa Frasobliwego z XVIII w i z rzeźbą św. Jana Nepomucena z XVIII w. Wyjeżdżamy z Siemienia kierując się na Gródek Szlachecki. Przejeżdżamy przez Wolę Tulnicką i Tulniki gdzie odkryto cmentarzysko Jaćwingów. Kolejną miejscowością jest Gródek Szlachecki. Koło szkoły skręcamy w lewo w kierunku na Parczew. Za mostem na Tyśmienicy po prawej stronie widać ciekawą kapliczkę. Św. Kajetana - patrona chorych i cierpiących. Położona jest w dolinie Tyśmienicy w Obszarze Natura 2000.

Dalej jedziemy do miejscowości Buradów, którą przejeżdżamy i na początku lasu, na krzyżówkach leśnych traktów skręcamy w lewo. Jadąc leśną drogą dojeżdżamy do asfaltowej drogi, skręt w prawo i jesteśmy na ścieżce rowerowej przez Lasy Parczewskie.

Po kilku minutach jazdy dojeżdżamy do rezerwatu przyrody Jezioro Obradowskie. Kładka J.Obradowskie
Dzięki kładce przez torfowisko możliwe jest podziwianie niezwykłych walorów krajobrazowych i przyrodniczych rezerwatu.

Wracamy na ścieżkę rowerową i jedziemy w kierunku miejscowości Laski i dalej do Parczewa.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.