category-icon

Szlak Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

168 km
55 h 3 min
770 m
Polska, pomorskie, Wejherowo, powiat wejherowski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-06-22
Polska, pomorskie, Wejherowo, powiat wejherowski
category-icon
168 km
770 m
756 m
Łatwy
55 h 3 min
4.9/6
Trasa wiedzie po malowniczych stronach Północnych Kaszub, konkretnie przez powiaty wejherowski i pucki. Łączy ona 20 obiektów promujących się wspólnie w ramach projektu unijnego "Dwory Południowego Bałtyku" pod szyldem szlaku dworów i pałaców Północnych Kaszub. Zaproponowany przebieg można sobie regulować pod kątem czasu jakim dysponujemy oraz sił do pokonania urozmaiconej trasy. Jazda odbywa się różnymi drogami, od dróg gruntowych, z płyt, leśnych żwirówek, po asfalty na drogach o różnej kategorii, a także po trasie rowerowej po nasypie kolejowym na odcinku Krokowa - Swarzewo. Zakończenie trasy zaproponowano w Rekowie Górnym, skąd istnieją 3 alternatywy powrotu: do Rumi, do Redy, lub lasem do Wejherowa. Całość liczy ok. 170 km, jednak chcący odwiedzić wszystkie zaznaczone możliwe zabytki po drodze mogą doliczyć się ponad 200 km. (max.230). Warto zaplanować sobie tę trasę na 3-4 dni, z noclegami w poszczególnych obiektach dworsko-pałacowych, tak aby w pełni doznać przyjemności obcowania z dziedzictwem kulturowym tej ziemi. Poza 20 głównymi obiektami na trasie odwiedzić można kolejne ponad 30, czasami zbaczając z drogi o parę kilometrów. Pamiętajmy jednak że te poboczne stanowią własność prywatną i należy ten fakt respektować.
Na chwilę obecna brak oznakowania szlaku w terenie, stąd sugestia podróży z GPS-em i ścieżką do pobrania. Więcej o obiektach na stronie: www.kaszubypolnocne.pl Dodatkowo na szlaku tym można spotkać geo-cache dla wielbicieli tego rodzaju rozrywki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Trójmiejski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.

Mierzeja Helska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Helska

Turystyczna mapa Mierzei Helskiej i okolic z aktualnymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Mapa obejmuje swoim zasięgiem: Jastarnię, Władysławowo, Kuźnicę, Hel, Juratę, Jastrzębią Górę, Karwię, Chałupy, Juratę i okolice Pucka. Rok wydania 2016

Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Kaszuby Środkowe
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby Środkowe

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na zachodzie i Gdańsk na wschodzie. Rok wydania 2022

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.