Świnoujście - Niemcy - Świnoujście

Dodano 22 lutego 2011 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa

Kod trasy

2007
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

Przepiękna trasa widokowa. Jedziemy klifem kilkadziesiąt metrów nad poziomem morza, tuż przy brzegu.

Trasę można pokonać pieszo, zawracając w dowolnym momencie.

Wyruszamy ze Świnoujścia, skąd przeprawiamy się promem na druga stronę (na wyspę) i dalej kierujemy się wzdłuż brzegu w kierunku morz, po drodze zwiedzając FORTY. Dojeżdżamy do plaży gdzie schodzimy na chwilę z roweru i przenosimy go na kamieniste podłoże, którym dojeżdżamy do Latarni Morskiej.

Stamtąd kierujemy się do pierwszego wyjścia, wsiadamy na rower i jedziemy wzdłuż morza w kierunku na Niemcy. Przekraczamy przejście graniczne i jedziemy prosto przez wszystkie miejscowości (podziwiając urok Niemieckich nadmorskich wiosek) aż dojedziemy do lasku. Tam wjeżdżamy w las i piękną trasą jedziemy klifami kilkadziesiąt metrów nad poziomem morza, skąd mamy przepiękne widoki na Bałtyk i znajdującą się na dole piaszczyste wybrzeże.

Jedziemy tak cały czas prosto wzdłuż linii brzegowej aż do miejscowości Strecklsberg. Przejeżdżamy ją i jadąc prosto dojedziemy wkońcu do skrzyżowania naszej drogi z główną drogą B111, gdzie skręcamy w lewo i kierujemy się na Kolpinsee, dalej mijając po drodze miejscowości Usedom, Bansin, Ahlbeck kierujemy się do Świnoujścia.

Jadąc cały czas prosto dojeżdżamy do przejścia granicznego Ahlbeck Grenze niedaleko Osiedla Posejdon. Stąd kierujemy się na PROM, którym przepływamy na drugą stronę, gdzie możemy złapać pociąg lub autobus do domu.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0