category-icon

Smutna Góra w Święto Flagi

98 km
1 km
SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-05-02
SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
category-icon
98 km
1021 m
1021 m
Trudny
5.3/6
Na dzisiejszą wyprawę wybrałem sobie Smutną Górę w Imieliniu.Góra ta poświęcona została ludziom, którzy pomarli w skutek ciężkich kiedyś chorób cholery (1631) i tyfusu (1673). Trasę zacząłem w Siemianowicach. Jadąc przez Park Pszczelnik, przemieszczamy się przez tereny sadzawek. Dojeżdżamy do Sosnowca-Mikulczyce i tam kierujemy się przez Park Tysiąclecia w stronę stawów Hubertus. Dalej przez Mysłowice jedziemy do Trójkąta Trzech Cesarzy.
Pogoda wisiała na włosku, niemal zaczęło padać. Ale że nie padało, postanowiłem jechać dalej przez centrum Mysłowic. Obok Muzeum Pożarnictwa w Słupnie, następnie trochę przez las w stronę Brzezinki. Tam już zaczęło padać i tak już jechałem przez Kosztowy, a deszcz coraz bardziej padał, aż zaczęło tak lać, że w Imieliniu musiałem zjechać na przystanek i przeczekać tę najgorszą ulewę.W dalszą drogę zabrałem się przeczekawszy ulewę w tym czasie się trochę wzmocniłem batonem i napojem i pojechałem dalej już bardziej spokojniejszymi drogami w stronę Zalewu Dziećkowice.Tam zrobiłem parę fotek wzburzonego jeziora i pojechałem dalej w stronę Smutnej Góry która znajduje się nie daleko.Tam też zrobiłem krótki postój i zaczołem się kierować w stronę domu trochę przemoknięty i zmarznięty.Jadąc już z powrotem pogoda już bardziej mi sprzyjała trochę się rozpogodziło i trochę lepszy był komfort jazdy.Powrotna droga prowadziła przez Chełm Śląski,Gołowiec,Górki-dzielnice Lędzin,Zamoście gdzie wbijamy się w Lasy Murckowskie. A tu teren trudny mokry i miejscami grząski i pod górkę ciężko się jechało.Dalej przez Muchowiec gdzie jeszcze natknąłem się na Bieg Flagi było dużo ludzi ale mi to już było wszystko jedno byle do domu.Końcówka już była bardzo trudna a nogi już nie chciały kręcić dalej.
Końcówka trasy prowadziła przez Hugo centrum Siemianowic a i jeszcze zahaczyłem o myjnię bo rumak był tak uświniony że już przerzutek z przodu nie szło przerzucać.Dzisiejszą trasę zaliczam do trudnych z powodu pogody i trochę z terenu.Przejechany dystans to 98 km.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024