Słupia: Rynna Sulęczyńska, górny odcinek po przystań kajakową na Jeziorze Żukowskim

Dodano 16 sierpnia 2019 przez plik GPX
Słupia: Rynna Sulęczyńska, górny odcinek po przystań kajakową na Jeziorze Żukowskim
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

156116
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Kajak
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 16,7 km
  • Średnia prędkość: 0 km/h
  • Przewyższenie: 48,07 m
  • Suma podejść: 91,38 m
  • Suma zejść: 106,77 m
  • Data: 20 września 2019
  • Lokalizacja: Sulęczyno, Parchowo, Żukówko
882125
Przystań kajakowa na dobry początek spływu rz.Słupią
882126
Płyniemy wzdłuż brzegu przez Jezioro Węgorzewo
882127
Pierwsza mała kaskada
882128
Rynna Sulęczyńska
882129
Pokonywanie lekkich przeszkód
882130
Pokonywanie lekkich przeszkód
882131
Krótkie i zwinne dwójki też świetnie sobie radzą
882132
Pokonywanie przeszkód, przepływanie pod drzewami
882133
Pokonywanie przeszkód, przepływanie przez konary drzew
882134
Pokonywanie przeszkód w dwuosobowym Caymannie
882135
Pokonywanie drobnych przeszkód
882136
Bywa i tak
882137
Trochę relaksu przed Jeziorem Żukowskim
882138
Ciśniemy do celu przez jezioro Żukowskie
Słupia na samym początku, czyli zaraz za jeziorem wita nas niemalże górskim odcinkiem zwanym Rynną Sulęczyńską. Na niespełna półkilometrowym odcinku nurt nabiera prędkości i przez chwilę poczuć się można jak na górskiej strudze. W końcu nie bez powodu, kaszubskie tereny często nazywa się Bieszczadami Północy. Jak widać, określenie to świetnie pasuje nie tylko w opisach tras wędrownych bądź rowerowych, ale także na szlakach wodnych. To bardzo atrakcyjny i lubiany odcinek, szczególnie wśród kajakarzy, którzy gustują w rzekach nieco bardziej wymagających. Woda płynie tu szybko pokonując kamieniste dno, a wszystko w głębokim, zalesionym wąwozie, poniżej Sulęczyna.

Zobacz naszą wideo relację ze spływu Rynną Sulęczyńską:
https://rowery.trojmiasto.pl/grt/Rynna-Suleczynska-na-dobry-poczatek-Slupi-n106107.html

Za Rynną Sulęczyńską rzeka nieco spowalnia, ale nadal, miejscami jest szybka. Płyniemy to wśród łąk i pół to, przez środek głębokich, zalesionych wąwozów. Na krętych meandrach mamy do pokonania liczne przeszkody od progów rzecznych tworzących małe kaskady po powalone drzewa. Zasada jest jednak jedna – nie wysiadamy z kajaka tylko umiejętnie pokonujemy konary albo górą, albo dołem, a jak trzeba pomagamy jeden drugiemu w przedostanie się na drugą stronę. Jak widać, na nudę nie można tutaj narzekać. Bez problemu poradzą sobie tu kajakarze mający za sobą kilka spływów na rzekach średniozaawansowanych.

Na kilka kilometrów przed jeziorem Żukowskim, Słupia spowalnia i wije się wśród malowniczych lasów gminy Parchowo, w obrębie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Przy odrobinie szczęścia zobaczymy tu szybującego nad nami orła bielika oraz inne dzikie zwierzęta podchodzące do wody.

Na koniec mamy do przepłynięcia 1,5 km odcinek przez jezioro Żukowskie. A spływ kończymy, na końcu jeziora, po prawej stronie przy przystani kajakowej. Na zakończenie spływu rozpalimy ognisko i biesiadować będziemy do białego rana.

W miejscu zakończenia spływu można rozbić namioty za darmo.

Spływ organizujemy: 20 września 2019 r.
Chcesz dołączyć?
Szczegóły spływu na stronie GR3miasto:
https://rowery.trojmiasto.pl/grt/Splyw-kajakowy-gorna-Slupia-w-tym-Rynna-Suleczynska-i-biesiada-do-bialego-rana-imp485187.html#all
Trasę poleca
GR3miasto
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.