category-icon

Słowiński Park Narodowy

34 km
5 h 57 min
305 m
Rowy, Smołdzino

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-03-17
Rowy, Smołdzino
category-icon
34 km
305 m
305 m
Średni
5 h 57 min
5/6
Po dłuższej pauzie spowodowanej kontuzją, udało się wreszcie wyskoczyć gdzieś dalej ;)
Temat wypadu do Słowińskiego Parku Narodowego, chodził za mną od dawna i w końcu trafiła się sposobność... Miałem tylko jeden dzień więc opcja obhulania całego Parku nie wchodziła w grę więc wybór padł na jego zachodnią część czyli okolice jeziora Gardno.
Drogi i scieżki po których wytyczony jest szlak rowerowy wokół tego zbiornika nie sprawiają większych trudności, jest w miarę płasko, a dystans to ok 30km. Oczywiście o gładkich asfaltach na zdecydowanej większości szlaku możemy zapomnieć, ale ogólnie nawierznia pozwala spokojnie podróżować rowerm trekkingowym lub górskim... i oczywiście hulajnogą turystyczną ;)
Niewątpliwymi atrakcjami tych okolic są wieże widkowe: jedna nad samym jeziorem Gardno na południe od miejscowości Rowy, a druga usytuowana na wzgórzu Rowokół z której rozpościera się wspaniały widok na spory kawałek Słowińskiego Parku Narodowego. Niestety... O tej porze roku ta ostatnia jest zamknięta dla turystów (czynna dopiero od maja). Na tą pierwszą udało się wejść, chociaż nie było to proste bo podniesiony poziom wód jeziora częsciowo zalał jedyną drogę, która do niej prowadzi. Brodzenie w wodzie do kolan o tej porze roku nie należało w tamtym momencie do największych przyjemności... ale czego się nie robi, żeby nacieszyć oko piękną panoramą jeziora Gardno. Północna nitka szlaku prowadzi w bezpośredniej bliskości morza więć niejako obowiązkiem jest zajrzeć rónież nad nasz Bałtyk.
Generalnie tasa łatwa (zaznaczyłem stopień trudności "średni" ze względu na dość wysiłkowe podejście szlakiem pieszym na wzgórze Rowokół), krótka i przyjemna... Idealna na rodzinną wycieczkę.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Słowiński Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Słowiński Park Narodowy

Mapa Słowińskiego Parku Narodowego wraz z zaznaczeniem szlaków pieszych i rowerowych oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Mapa swoim zasięgiem obejmuje obszar od Łeby do Ustki, od południa zamknięty przez Warblino.

Wybrzeże Słowińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wybrzeże Słowińskie

Mapa przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Ustki po Łebę. Zasięg mapy na południu wyznaczają: Słupsk i Potęgowo.

Jest to teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Piękne plaże, w tym słynne klify w Dębinie, imponujące wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, spuścizna po dawnych mieszkańcach prezentowana w skansenach i cała masa innych atrakcji, przyciągają w ten rejon nie tylko tłumy plażowiczów, ale i miłośników aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Region ten upodobali sobie zwłaszcza rowerzyści.

Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych, porty i przystanie statków białej floty, fortyfikacje nadmorskie, latarnie morskie i pozostałe atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek - dodano numery wejść na plaże. 
Przebieg szlaków, jak i pozostała infrastruktura turystyczna zostały gruntownie sprawdzone podczas weryfikacji terenowej. Szczególnej uwadze polecamy międzynarodową trasę rowerową Eurovelo 10 - na mapie zaznaczono jej dotychczasowy, przeznaczony do likwidacji przebieg, jak również ten planowany. 
Na rewersie mapy znajduje się informator krajoznawczy z licznymi zdjęciami.

Rok wydania: 2021

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi. 

Miejscowości na trasie