category-icon

Ścinawa-Wołów-Ścinawa

50 km
72 m
Polska, dolnośląskie, Ścinawa

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-10-06
Polska, dolnośląskie, Ścinawa
category-icon
50 km
72 m
71 m
Łatwy
2.7/6
Chobienia-Góra-Chobienia
Długość 51 km.
Trasa jest płaska i biegnie przez Park Krajobrazowy DOLINA JEZIERZYCY.
Rozpoczynamy w Ścinawie w pobliżu mostu nad Odrą. Przejeżdżamy przez most i kierujemy się za nim w prawo (na Wołów). Jedziemy szosą do Małowic. Niestety jest spory ruch samochodowy. Przy południowym krańcu Małowic zjeżdżamy z głównej szosy i wjeżdżamy na szosę biegnącą w lewo (na południowy-wschód) do Orzeszkowa. Szosa jest mało uczęszczana. We wsi, na cmentarzu przy kościele świętych Piotra i Pawła, znajduje się grób Mieczysława Poźniaka, który zginął w czasie stanu wojennego zastrzelony na ulicach Lubina 31 sierpnia 1982 roku. Z Orzeszkowa podążamy po lewej (północnej) stronie torów kolejowych drogą leśną. Prowadzi nią szlak żółty. Już w lesie szlak przejeżdża na drugą (południową) stronę torów. Powoli oddala się od torów obierając kierunek południowo-wschodni. Docieramy do wsi Wrzosy. Koło Wrzos dwa spore stawy. Na głównym skrzyżowaniu kierujemy się szosą na wschód do Starego Wołowa, a tam na południe do Wołowa. W Starym Wołowie przejeżdżamy obok dawnego kościoła ewangelickiego, a obecnie cerkwii prawosławnej świętego Dymitra. W Wołowie obieramy kierunek na Lubiąż, lecz za torami wybieramy drogę na Krzydlinę. Wjeżdżamy na szlak niebieski. Jest słabo oznakowany (październik 2012). Wnet jednak skręcamy w lewy skos z tej szosy i lasem podążamy na południe by ponownie wrócić na szosę biegnącą do Lubiąża. Jedziemy tą szosą jednak tylko mały kawałek by zjechać na trasę do Stobna (lewy skos - na południe). Nie docieramy do tej wsi i za lasem skręcamy w prawo (na zachód). Dojeżdżamy do Mojęcic. Ciągle szlak niebieski. Przejeżdżamy przez całą wieś na północ. Na krańcu wsi obieramy kierunek na Rudno (północny-zachód). Tutaj zmieniamy szlak na zielony (przy północnym krańcu wsi, przed szosą, zmieniamy kierunek na zachodni). Droga leśna. Jedziemy do Dębna, przed którym wjeżdżamy na szosę. Tutaj asfaltową szosą, ciągle szlakiem zielonym, jedziemy na północny-zachód do Tarchalic. W Tarchalicach jedziemy po prawej stronie stawów będących starorzeczami Odry. Obieramy kierunek północno-wschodni i dojeżdżamy drogą leśna do szosy relacji Wołów-Ścinawa. Tutaj zmieniamy szlak na niebieski. Uwaga na szosie maleńki kawałek w prawo (na południowy-wschód) i zaraz w lewo (na północny-wschód). Nadal lasem podążamy do Orzeszkowa, przed którym, za torami, wjeżdżamy na trasę, którą wcześniej jechaliśmy i wracamy do Ścinawy.
Paweł Niewodniczański
www.lubinskietrasyrowerowe.pl

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019

Miejscowości na trasie