RZYM 1.1

Dodano 1 lutego 2012 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6988
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

57579
Flaminio Piazza del Popolo
Stacja metra FLAMINIO PIAZZA DEL POPOLO. Tutaj rozpoczynamy naszą przygodę z Rzymem.
57580
Santa Maria del Popolo
57581
Piazza del Popolo
Już w czasach starożytnych znajdowała się tu jedna z głównych bram miejskich. W 1589 r. papież Sykstus V przeniósł tu egipski obelisk stojący na Circus Maximus. Fundamenty dwóch bliźniaczych kościołów zostały położone w II poł. XVII w. Choć wydają się identyczne, Santa Maria di Montesanto (po lewej) ma owalną kopułę, podczas gdy Santa Maria dei Miracoli (po prawej) ma kopułę kolistą. W 1655 r. papież Aleksander VII zlecił Berniniemu wykonanie nowego wystroju fasady bramy Porta del Popolo dla uczczenia przybycia szwedzkiej królowej Krystyny, która przeszła na katolicyzm. "Felice faustoque ingressui" - Na szczęśliwy, błogosławiony wjazd.
57582
Santa Maria in Montesanto
57583
Santa Maria dei Miracoli
57584
Zakończenie 1 etapu
Metrem linii A jedziemy jeden przystanek w kierunku Anagnina i wysiadamy na stacji SPAGNA
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.