RZEŚKI RANEK 50 km+

Dodano 29 września 2019 przez Garmin
RZEŚKI RANEK 50 km+
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

160020
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 50,1 km
 • Czas trwania: 5 h 34 min
 • Średnia prędkość: 8,99 km/h
 • Przewyższenie: 251,8 m
 • Suma podejść: 1 323,2 m
 • Suma zejść: 1 183,2 m
 • Data: 30 maja 2020
 • Lokalizacja: Rumia
903126
11768
RZEŚKI RANEK 50 km+ START 30.05.2020 godz. 7:00

Czym kierowaliśmy się przygotowując dla Was tą trasę. 50 km+ to niekoniecznie przedszkole dla ultrasów. Pewnie niejeden początkujący biegacz marzący o wejściu w świat biegów ultra będzie myślało tym biegu. No i słusznie. Dystans, rzeźba terenu i podłoże sprawi, że ci co lubią biegi terenowe pokochają je jeszcze bardziej, a Ci co miłują się w asfalcie będą nas przeklinać. Lepiej zaopatrzcie się w trampki ze sporym bieżnikiem.
Trasa RZEŚKIEGO RANKA składa się z dwóch pętli po około 25 km każda. Trasa znacznie krótsza od dwóch pozostałych tras ultra, jednak na każdym jej odcinku charakteryzująca się znacznie urozmaiconą rzeźbą terenu. Co będzie wymagało od biegaczy umiejętnego rozłożenia sił.
Start jak sama nazwa mówi z samego ranka 30 maja. Biegacze spokojnie wybiegają ze szkoły podstawowej nr 7 w Rumi i kierują się drogą asfaltową do lasu. Tu czeka na was długi spokojny podbieg, a po wdrapaniu się na szczyt i przebiegnięciu kilkuset metrów masie ostry, techniczny zbieg w dół. To Wam powie co jeszcze czeka na Was na trasie. Spokojnie, spokojnie, może nie będzie aż tak ekstremalnie. Następnie długi podbieg w okolicznościach starych drzew bukowych i długi zbieg. Trochę podejść i przebiegów poza wyznaczonymi szlakami. Biegniecie z rana i szczęściarze jak będą cicho, to będą mieli okazję spotkać sarny, a może i stadko jeleni, które zamieszkuje okoliczne lasy. Na 12 kilometrze we wsi Zbychowo macie 1 PK odżywczy i zapominalscy mogą tu skosztować swoje śniadanie. Teraz zapoznajecie się z czarnym szlakiem, który jest ciekawym i czasami technicznym wyzwaniem. Tu teren na chwilę się uspokaja i możecie odsapnąć, ale tylko na chwilę. Po kilku dłuższych zbiegach czeka Was kilka sporych podbiegów. Koniec pierwszej pętli to stromy zbieg do Rumi, gdzie czeka Was poczęstunek. Jesteście bardzo, bardzo blisko mety, ale musicie pokazać siłę swojego charakteru i podjąć wyzwanie drugiej pętli. Biegniecie dokładnie znanymi odcinkami i przez PK w Zbychowie na 37 kilometrze. Ponownie czarny szlak, ponownie kilka długich zbiegów i podbiegów, aby dotrwać do 50 kilometra. Tu po kilkuset metrach dobiegu do szkoły czeka Was upragniona META.
Trasa idealna dla początkujących ultrasów, ale również dla biegaczy lubiących się ścigać i celujących w biegi o znacznym przewyższeniu na krótkim odcinku. Może to nie Sky Running, ale zapewniamy, że każdy kto zbyt mocno zacznie tą trasę to poczuje porządne pieczenie czwórek.

*Trasa może ulec delikatnym korektom ze względu na wytyczne Lasów Państwowych

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Trójmiasto

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Do falochronów | Autor zdjęcia: max_c74
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0