CZWARTĄ LINIĄ, Trasa Nr 8, Gmina Susiec
Długość trasy – ok. 33 km, nawierzchnia: asfalt – 15 km, szuter – 14 km, droga z płyt „jumbo” – 4 km, droga. Stopień trudności – trasa średnia, zalecany typ roweru – górski. Po drodze duże wzniesienie 305 m n.p.m. Na trasie można zobaczyć: „Szumy” w rezerwacie Nad Tanwią, widok z Kamienicy, ruiny cerkwi w Hucie Różanieckiej, Tanew w Borowych Młynach. Dla lepszej orientacji na leśnej drodze "Czwarta Linia" lepiej zabrać ze sobą mapę.
0,0 km – wycieczkę rozpoczynamy jadąc w kierunku Cieszanowa. Za Rebizantami pokonujemy strome wzniesienie Wału Huty Różanieckiej. Trudy podjazdu z rekompensują widoki pofałdowanych pół Roztocza (na północy) i Parku Krajobrazowego Puszczy Soskiej (na południu). Zjeżdżamy ze szczytu do Huty Różanieckiej, skąd szosą poruszamy się na południe w kierunku lasu.
9,0 km – ok. 100 m za dwoma kolejnymi asfaltowymi zjazdami (leżącymi po lewej stronie) skręcamy w prawo, w prostą szutrową drogę, oznakowaną na mapach jako Czwarta Linia. Po 1,5 km jazdy zauważymy po prawej stronie charakterystyczną leśną budkę.
13,1 km – przecinamy Huciańską Drogę w okolicy wzniesienia Łominos. Ok. 1 km dalej dojedziemy do poprzecznej szutrowej drogi. Skręcamy w nią w prawo, a po 700 m.
14 km – napotykamy nowo wybudowaną drogę. Niestety 4-kilometrowy odcinek tej drogi wykonany jest z betonowych płyt tzw. „jumbo” ze szczelinami powodującymi przenoszenie nieprzyjemnych drgań na ręce rowerzysty. Dalej na długości 1 km aż do Borowych Młynów droga jest już szutrowa. Wyjeżdżamy na poprzeczną, asfaltową szosę. Kierujemy się w prawo, przekraczamy rzekę i po 500 m jesteśmy w osadzie Borowe Młyny.
10,2 km – stąd udajemy się niebieskim szlakiem rowerowym na wschód, by szutrową drogą przez las dojechać do Suśca.
32,7 km – stacja PKP w Suścu.
Route recommended byGrupa gmin z Roztocza
Comments
You may find the map from our app useful on
this route
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Roztocze
Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej atrakcyjności turystycznej, m.in. Zamość, Józefów, Tomaszów Lubelski. Mapa Roztocza przedstawia szlaki, zabytki, informacje ważne dla turystów. Rok wydania 2023
Mapa przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i niezbyt rozpoznawalny region, a w tym takie „miejscówki”, jak: Lubaczów, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Narol, Ruda Różaniecka i inne. Znajdziemy tu wiele pamiątek w postaci cerkwi (w większości w stanie ruin) i opuszczonych cmentarzy greckokatolickich. Odszukiwanie tych miejsc w terenie, olbrzymie kompleksy leśne i rzadka zabudowa wsi (co przekłada się na niewielki ruch samochodowy), stwarzają doskonale warunki do uprawienia turystyki rowerowej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2021
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Rowerem po Roztoczu
"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo przyrodnicze. Mapa "Rowerem po Roztoczu" powstała przy współpracy gmin z tego obszaru: Zwierzyniec, Krasnobród, Józefów, Susiec, Tomaszów Lubelski, Narol, Horyniec Zdrój, Bełżec, Lubycza Królewska i Cieszanów.
Zapraszamy na rowerową podróż przez ten niezwykły zakątek, do zwiedzania atrakcji i odkrywania tajemnic Roztocza!