Rowerem po Roztoczu Narol nr 3a Szlak żółty wariant dłuższy

Dodano 12 października 2016 przez plik GPX
Rowerem po Roztoczu Narol nr 3a Szlak żółty wariant dłuższy
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

88574
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 26,2 km
  • Przewyższenie: 79,8 m
  • Suma podejść: 214,88 m
  • Suma zejść: 215,41 m
529769
Izba pamięci
Izba pamięci zawiera głównie zbiory pochodzące z XIX i XX wieku, ale są też eksponaty dużo starsze, takie jak kule armatnie z czasów potopu szwedzkiego, fragmenty ceramiki, krzemienie, minerały, skamieniałości, toporki i siekierki kamienne z wykopalisk
archeologicznych przeprowadzanych na tutejszym terenie w latach pięćdziesiątych XX wieku przez ekspedycję prof. Jana Machnika.
Po względem geograficznym w Izbie Pamięci znajdują się muzealia pochodzące głównie z terenów Roztocza o tematyce związanej z tymi terenami, jak choćby obraz Timora Csorby. W sąsiedniej sali tzw.
etnograficznej zwiedzający odnajdzie reprodukcje obrazów znanych malarzy, ale przede wszystkim stare żelazka, kołowrotki, kołyskę, niecki, dzieże, stare zegary itp.
Izba Pamięci w Lipsku jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.
529770
Zródła Tanwi
529771
Zespół cerkiewny
Cerkiew z XVIII w. otoczona murem obronnym wraz z dzwonnicą
529772
"Stawiska"
529773
Kościół w Lipsku
529774
Cmentarz
529775
Bunkry Linii Mołotowa
Zniszczony w wyniku ostrzału bunkier na Wielkim Dziale, w sąsiedztwie tego bunkra zobaczymy jeszcze leje po ostrzale.
529776
Rezerwat" Źródła Tanwi"
529777
Miejsce Obsługi Rowerzystów - GreenVelo
529778
Źródła Tanwi
529779
Stawy Nadleśnictwa Narol
Obok stawów znajdują się zadaszone ławki i stół
529780
Kaplica św. Huberta
Długość trasy - 26 km. Przebieg: Narol - Lipsko - Łukawica - Wola Wielka - Huta Złomy - Dębiny - Jędrzejówka - Narol. Stopień trudności - średni (na całej długości droga utwardzona). Oznakowanie: kolor żółty, odcinek Wola Wielka - Huta Złomy - Dębiny bez znaków.

0,0 km - opuszczamy rynek w Narolu drogą do Werchraty. Odcinek do Woli Wielkiej pokrywa się z trasą nr 3. 7,9 km - z Woli Wielkiej jedziemy około 3 km szosą nadal w kierunku Werchraty. Zagłębiamy się w las, w którym mijamy kamienny krzyż z 1931 r.
10,9 km - opuszczamy szosę do Werchraty, skręcając ostro w prawo. Jedziemy teraz asfaltową drogą leśną łagodnie pod górę. Wspinamy się na północny stok Wielkiego Działu, który podczas II wojny światowej był silnie ufortyfikowanym punktem oporu Linii Mołotowa.
12.2 km - naszą trasę przecina czarny szlak rowerowy Linii Mołotwa. Można nim wspiąć się na sam wierzchołek Wielkiego Działu, próbując po drodze odszukać kilka betonowych schronów bojowych (biegnie tędy trasa nr 6 z Bełżca).
14.3 km - na skrzyżowaniu leśnych dróg obok kapliczki skręcamy w lewo. Dawniej był tu przysiółek Skaby wysiedlony, jak wiele okolicznych wsi, w ramach akcji „Wisła".
15,5 km - ponownie skręcamy w lewo i jedziemy za znakami szlaku rowerowego Green Velo.
17,0 km - Stara Huta. W lesie powyżej zabudowań wsi znajduje się stary cmentarz greckokatolicki i miejsce po cerkwi (dojazd piaszczystą drogą czarnym szlakiem rowerowym).
18,5 km - za znakami szlaku Green Velo powracamy do krzyżówki, na której udajemy się w lewo. 
19,0 km - na skrzyżowaniu w Hucie Złomy jedziemy w prawo. Warto jednak w tym miejscu skręcić w lewo, by po przejechaniu ok. 800 m dotrzeć do rezerwatu Źródła Tanwi, który można zwiedzać interesującą ścieżką przyrod-niczo-dydaktyczną „Kobyle Jezioro" (opis - trasa nr 4). Do Lipska wracamy szosą przez Dębiny wg znaków szlaku Green Velo.
21,3 km - w Dębinach jedziemy prosto. Odtąd poruszamy się zgodnie z opisem wycieczki nr 3.
25,9 km - wycieczkę kończymy na rynku w Narolu.
Trasę poleca
Grupa gmin z Roztocza
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.